27. september 2020. Cyprián. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Trendy vo svete spální

PR PR  27.4.2017 27.4.2017  

Spálňa je miesto, kde si chodievame po náročnom dni odpočinúť, zregenerovať svoje telo a dobiť si energiu. Niekedy sa však so zariadením a najmä rozmermi spálne nestotožňujeme. Svoje požiadavky musíme prispôsobovať rozmerom miestnosti, čo v nás častokrát vzbudzuje nespokojnosť a namiesto toho, aby sme spálňu brali ako miesto, kde si oddýchneme, berieme ju ako miestnosť, ktorú sme si nemohli zorganizovať podľa svojich plánov.

Nábytok

Pri výbere nábytku nám už musí byť jasné, aké rozmery má spálňa. Bez rozmerov spálne a bez ako-takého náčrtu spálne by ste nábytok nevybrali. Nábytok do spálne musí farebne ladiť, spĺňať rozmerové požiadavky a hlavne, ak chcete trvácejší nábytok do spálne, musíte hľadieť aj na kvalitu materiálu. Počítajte s tým, že za kvalitu si budete musieť priplatiť. V konečnom dôsledku vás to vyjde nakoniec aj lacnejšie. Vyhnete sa meneniu nábytku po pár rokoch používania.
Odporúčame vám investovať do kvalitného na Slovensku vyrobeného masívneho nábytku.

Úložný priestor

Čo sa týka úložného priestoru, nenavyberáme si moc. Musíme hľadieť najmä na rozmery miestnosti. Pri výbere šatníku si ale všímajte, či šatník, ktorý sa vám páči, je rozdelený na dve časti: na časť čisto len na vešanie (musí mať kvalitné vešiaky) a na poličkovú časť. Drevotrieskové skrine sú momentálne out, avšak stále dosť domácnosti preferuje kupuje práve tieto skrine. Sú lacné, ale ich kvalita nie je taká ako pri masívnych kúskoch.
Skrine vám odporúčame dávať minimálne pár centimetrov od steny. Zabránite tak vzniku plesní, ktoré sa rady objavujú na miestach, kde je zvýšená vlhkosť.

To, bez čoho by spálňa nebola spálňou

Spálňa je priestor, kde hlavnú úlohu hrá masívna posteľ, ktorá ani po rokoch používania nezaznamená prvé príznaky „starnutia“. Okrem nej nájdete v spálni aj skrine (najčastejšie na mieru robené vstavané skrine s kvalitným posuvným systémom, ktorý uľahčuje prístup), zopár obrazov s peknými rámami, kvalitné osvetlenie, mäkučké obliečky, vankúše a paplóny.

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow