18. január 2021. Bohdana. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Uctievanie práce prispieva k osobnému šťastiu!

NextFuture NextFuture NextFuture  13.6.2013 13.6.2013  

Áno, čítate správne: „Práca je hodná uctievania!“

 

Bol by som nerád, keby vznikol pocit, že vám vnucujem nejaké náboženstvo. Je to len môj osobný postreh odpozorovaný od ľudí, ktorí sú naozaj šťastní. Títo ľudia majú jednu spoločnú vlastnosť, a tou je potreba odovzdávať niečo ľudstvu. Poskytovať servis alebo službu bez toho, aby trvali na uznaní a presadzovaní vlastného ega. Sú to hodnoty, ktoré si vážim a obdivujem. Takíto ľudia si svoju prácu uctievajú práve svojím prístupom k práci.

V priebehu rokov som počul mnoho ľudí deklarujúcich, že sú šťastní vtedy, keď niečo prichádza. Napríklad nová práca, povýšenie, lepší partner či nové auto. Jediný problém pri týchto cieľoch je, že si čoskoro po ich dosiahnutí uvedomíte, že vám nezaručia trvalé šťastie a spokojný život, po ktorom tak túžite.

Šťastie je stav mysle, nie cieľ. Možno sa pýtate, ako a kde mám nájsť potrebnú úctu? Povzneste sa nad drobnými problémami vo svojom živote a chopte sa príležitosti. Tešte sa z toho, čo máte a zo situácie, ktorú prežívate. Tak, ako to urobíme?

Záleží na tom, z akého hľadiska sa na to pozeráte. Povedzme, že nemám dokonalý život, partnera, prácu, ani materiálne statky, ale aj tak som šťastný. Pretože situácia, v ktorej som sa ocitol, mi dáva možnosť začať sa snažiť. Môžem byť jeden z najstarších ľudí, ktorých poznáte, ale súčasne môžem byť jeden z najmladších svojím prístupom k životu. Vždy mám dôvod žasnúť nad svojím životom a ľuďmi, ktorých spoznávam. Mám sa ešte toľko čo učiť a toľko vecí by som chcel ešte vyskúšať a zrealizovať... Odmietam sa cítiť ako obeť svojej situácie. A čo vy? Umožňuje vám vaša situácia určiť si hranice svojho šťastia?

Rozhodol som sa zobrať si čo najviac z každého dňa. Šťastný začiatok aj koniec dňa a ešte veľa šťastia uprostred. Ak nie ste vo svojom živote šťastný, potom máte problém. Problémom je možno aj vaše vnímanie reality, a ak pomenujeme problém, potom nájdeme aj riešenie.

Ja hlboko uctievam svoju prácu, a to mi umožňuje slúžiť každému z vás. Dáva mi to odvahu a možnosť pustiť sa aj do vecí, ktoré by ostatní už možno vzdali. Umožňuje mi to čeliť sebe samému. Môžem sa pozrieť do zrkadla a povedať si, že som zo seba vydal maximum. Každé ráno sa sám seba pýtam, ako to môžem urobiť ešte lepšie a na konci dňa zase či sa mi to podarilo. Niektoré dni som lepší ako ostatní, iný deň som možno menej úspešný, ale poviem si – je to len jeden deň. Zajtra príde ďalší – lepší deň. Dostanem ďalšiu príležitosť prejaviť svoju úctu a niekomu poslúžiť.

Prepáčte mi moje rojčenie, ale mám dojem, že je to naozaj dôležité. Sľubujem vám, že ak pochopíte a prijmete zmysel toho, čo znamená odovzdávať, slúžiť a vytvárať hodnoty, potom budete svoju prácu skutočne uctievať a dosiahnete vysnívané šťastie.

Práca je naozaj hodná uctievania.

Foto: Stockfresh

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow