19. január 2021. Drahomíra. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Úspech je tvrdá práca

Jim Heidema Jim Heidema Jim Heidema  18.9.2014 18.9.2014  

Často, keď sledujeme iných, omnoho úspešnejších ako sme my sami, zdá sa nám, že plávajú vodami biznisu s veľkou ľahkosťou. Prirodzene si to vysvetlíme tak, že jednoducho majú v živote veľké šťastie. Nič však nemôže byť tak ďalej od pravdy ako tento názor. Sú úspešní, pretože zaplatili vysokú cenu, a tou cenou je tvrdá práca.

 

Všetci sme videli a čítali mnoho motivačných fráz, citátov a príbehov o tom, ako byť úspešný. Na Facebooku, alebo aj na iných weboch, je ich denne niekoľko. Poznáte to. Vyhlásenia ako „Vaše vnímanie sa stane realitou!“ alebo „Úspech je voľba“ – „Je to vaša voľba, či chcete každý deň ísť do práce a rozhodnúť sa, či pracovať alebo nepracovať dostatočne tvrdo“. Aj keď nás tieto citácie môžu inšpirovať, pochybujem, že je to dosť na to, aby sme zmenili svoje deštruktívne správanie, ktoré nám bráni stať sa skutočne úspešným.

Ako ste si mohli prečítať v mojich predchádzajúcich článkoch, moja žena a ja sme sa presťahovali zo stredu Kanady na sever. Urobili sme to, aby sme pomohli nášmu synovi a neveste s výchovou nášho prvého vnuka. Náš vnuk je dokonalým príkladom tvrdej práce, ktorá vedie k úspechu. Má jeden rok a práve začína chodiť. Počas posledných mesiacov som ho pozoroval, ako sa z plazenia pomaly dostáva k chodeniu. Vďaka jeho vytrvalosti, odhodlaniu a naozaj tvrdej práci sa naučil a stále sa učí lepšie chodiť. Nepochybujem o tom, že ak v tom bude pokračovať, prejde jeho chôdza do automatického režimu, ktorý si už nevyžaduje také úsilie.

Aj v biznise si musíme všetci osvojiť podobné procesy ako môj vnuk. Stále myslite, aplikujte svoje myšlienky, stavajte na predchádzajúcich úspechoch, učte sa nové metódy a nakoniec sa naučte zvládať procesy, ktoré povedú k vášmu úspechu. 

Veľakrát som už spomínal, že ak máte nejaký problém vo svojom biznise, nájdite si systém, proces či nástroj a problém zmizne! Keď sa môj vnuk učil chodiť, jeho cieľom bolo dosiahnuť efektívny presun z bodu A do bodu B. Plazenie mu to síce umožňovalo, ale limitovalo jeho pohľad na svet a možnosť komunikovať s ním. No keďže nechcel byť ničím obmedzovaný, prirodzene si môj vnuk vyvinul lepší proces (systém, nástroj) ako „vybaviť“ svoje telo schopnosťou chodiť. Aby tento proces podporil, využil na to rôzne nástroje. Najprv sa postavil vďaka tomu, že sa držal nábytku, stien a ľudí. Tieto veci a ľudia sa stali jeho nástrojmi na podporu procesu. Ako sa tento proces rozvíjal, postupne redukoval a neskôr úplne eliminoval „pomocné“ nástroje a postavil sa bez nich. Teraz už chodí úplne sám.

Tvrdá práca, ktorú musíte urobiť ako predajca alebo ako manažér, je prijatie systému, procesu a nástroja na posilnenie možnosti na úspech. Môžem sa s vami podeliť o všetky druhy systémov, procesov a nástrojov, ale budú pre vás bezcenné, ak ich nebudete uplatňovať každý deň.

Tvrdá práca je prijatie určitej nevyhnutnej rutiny pri učení sa, používaní, zlyhaní a učení sa, používaní, zlyhaní... a nakoniec sa to podarí! Úspech je tvrdá práca! Ale môžete sa to naučiť, presne tak, ako sa to naučil môj vnuk, ak sa za to naučíte zaplatiť a tvrdo pracovať. Prečo nezačať už dnes! Naučte sa chodiť a potom môžete aj bežať!

Foto: Shutterstock

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow