5. december 2020. Oto. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Úspech záleží predovšetkým od vás

PR PR  28.4.2017 28.4.2017  

Žijeme v uponáhľanej dobe. Neustále sa za niečím ženieme, snažíme sa byť najlepší a ideme až na pokraj svojich síl, len aby sme dosiahli to, čo chceme, pritom si vôbec neuvedomujeme, čo je v živote najdôležitejšie. Najdôležitejšie je preovšetkým zdravie. Zdravie je to, čo nám umožňuje žiť plnohodnotný život, vychutnávať si také „maličkosti“ ako úsmev, pohladenie a podporu blízkych. To, ako žijeme, je v skutočnosti naša voľba. Keď chceme zmenu, nemôžeme očakávať, že ju niekto iný spraví za nás. Náš úspech je priamo úmerný našej snahe.

Hľadanie zamestnania

Napríklad čo sa týka zamestnania. Dnes po absolvovaní vysokých škôl nemá mladý človek istotu, že si nájde v pomerne krátkej dobe prácu, a nie to ešte v odbore, ktorý vyštudoval. Dlhé mesiace chodieva po úradoch; píše životopisy, ktoré následne odosiela do firiem, z ktorých sa mu poväčšine ani neozvú. Hľadanie zamestnania je vyčerpávajúce. Trvá dlhú dobu, určite dlhšie ako kúpa ready made s.r.o. firmy a následný rozbeh vlastného biznisu. Netreba sa však vzdávať. Treba vyskúšať možno viacero aj keď nie ideálnych zamestnaní. V konečnom dôsledku zbierate skúsenosti, ktoré môžete v novom zamestnaní len zúžitkovať a čo viete, možno aj vďaka nim budete prijatí na danú pozíciu.

Založenie rodiny

Mladé páry odkladajú založenie rodiny až na neskôr. Určite ste aj vo svojom okolí mohli postrehnúť, že vaše priateľky namiesto založenia rodiny a následnému nástupu na materskú dovolenku uprednostnili svoju kariéru. V konečnom dôsledku odkladanie rodiny spôsobuje najmä zlá finančná situácia mladých párov, ktorí si hneď po vyštudovaní nenájdu robotu, ktorá by ich bavila a za ktorú by boli dobre finančne ohodnotení. Niet im čo vyčítať, mať dnes rodinu je finančne náročné a povedzme si úprimne, materská je pomerne nízka. Už len keby chcete ísť na víkendový pobyt do Žiliny a vyberáte si medzi hotelmi v Žiline ten najlacnejší, musíte mať našetrené väčšie množstvo peňazí, čo samozrejme aj tak môže ohroziť finančnú situáciu rodiny.

Prekážkam sa nevyhnete

V živote stretnete množstvo prekážok. Budete hľadať nové bývanie, potrápi vás výber klasických tonerov do tlačiarne a vystriedate viacero robôt, kým nájdete tú, ktorá vám bude najviac vyhovovať. Musíte si uvedomiť, že váš úspech závisí len od vás. Ak budete chcieť zmenu, nesmiete o nej len hovoriť. Musíte sa odhodlať a spraviť ju.

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow