26. november 2020. Kornel. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

V Bratislave sa zíde 500 angličtinárov, budú sa učiť od svetových lektorov

NextFuture NextFuture NextFuture  5.6.2014 5.6.2014  

Takmer 500 učiteľov anglického jazyka z celého Slovenska sa zíde v Bratislave na 4. ročníku medzinárodnej konferencie ELT FORUM, ktorá je zameraná na nové trendy a rozvoj pedagogických zručností v oblasti jazykového vzdelávania. Na konferencii vystúpi vyše 40 domácich a zahraničných spíkrov.

Akcia bude 6. a 7. júna na Ekonomickej univerzite v Bratislave. „Okrem prednášok čakajú našich učiteľov aj workshopy, na ktorých si budú môcť vymeniť skúsenosti a získať nové zručnosti,“ hovorí Klaudia Bednárová z Asociácie jazykových škôl SR.

Hlavným lákadlom programu ELT FORUM je držiteľ Rádu britského impéria od kráľovnej Alžbety II., vysokoškolský profesor lingvistiky, odborník na Shakespeara, ale aj spisovateľ David Crystal.

Medzi spíkrami je aj pedagogička Maggie Kubányiová z univerzity v Birminghame, docentka Gabriela Lojová z Pedagogickej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave, či svetovo uznávaní experti Craig Huxley, Mark Andrews a John Hughes.

Organizátormi ELT FORUM sú Slovenská komora angličtinárov a Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR, hlavným partnerom Asociácia jazykových škôl SR. Mediálnymi partnermi sú kníhkupectvo Preskoly.sk, portály Skolskyservis.sk a Uspesnaskola.sk, ako aj časopisy Dobrá škola a The Slovak Spectator.

Zdroj: TS ELT FORUM

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow