24. november 2020. Emília. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

V metropole Rakúska začína Vienna Design Week

NextFuture NextFuture NextFuture  26.9.2014 26.9.2014  

Vienna Design Week ovládne od 26. septembra do 5. októbra Viedeň. Už ôsmy týždeň dizajnu u susedov prinesie rôznorodú tvorbu produktového, priemyselného či nábytkového dizajnu.

V spolupráci s viedenskými múzeami, dizajnérskymi firmami a dizajnérmi z celého sveta, prostredníctvom viac ako stovky akcií - výstav, prezentácii, inštalácií, filmových prehliadok či odborných diskusií - načrtne Vienna Design Week ako pristupovať k téme dizajnu. Na najväčší festival dizajnu v Rakúsku zavítalo ostatný rok 30.900 návštevníkov.
Neodmysliteľnou súčasťou festivalového programu sú tzv. Cesty vášne, ktoré pozývajú domácich i zahraničných dizajnérov do vybraných tradičných firiem, klasických lokálnych manufaktúr, kde experimentálnym a hravým spôsobom tvoria spolu inštalácie, prezentácie alebo produkty. Tento rok spolupracovali dizajnéri napríklad s klasickým obuvníkom Rudolf Scheer & Söhne, tradičnou sklárskou dielňou J. & L. Lobmeyr či manufaktúrou, ktorá pracuje so striebrom - Wiener Silber Manufactur. Holandské dizajnérske duo BCXSY - Boaz Cohen a Sayaka Yamamoto spojilo sily s lokálnou sklárskou dielňou J. & L. Lobmeyr a českí dizajnéri deForm, Jakub Pollág and Václav Mlynář prepojili svoju tvorivosť s tradičným výrobcom obuvi Rudolf Scheer & Söhne. Hotové produkty si záujemci budú môcť prezrieť prostredníctvom špeciálnej obhliadky po manufaktúrach a tradičných firmách.
V centre pozornosti Vienna Design Week-u je tento rok Maďarsko. V spolupráci s Maďarským kultúrnym inštitútom vo Viedni priblíži festival v rôznych programových formátoch dizajn susednej krajiny. Viedenský týždeň dizajnu prinesie napríklad aj výstavy v Rakúskom múzeu úžitkového umenia MAK, program pre deti v múzeu ZOOM či programový formát Debut s prezentáciou projektov, pochádzajúcich z domácich i zahraničných univerzít, vysokých škôl a dizajn štúdií.
Dejiskom Vienna Design Week je tento raz tretí viedenský obvod, ktorý podujatie zviditeľní prostredníctvom rôznych lokalít, projektov Ciest vášne, výstav ako aj ďalších podujatí. Aj festivalová centrála sa usídli v barokovom paláci Palais Schwarzenberg, kde návštevníci nájdu info point, kaviareň Pop-Up-Café, experimentálnu dielňu tzv. Laboratórium a niekoľko výstav, ktoré tvoria základný pilier viedenského týždňa dizajnu.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow