26. november 2020. Kornel. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Víkend v Miláne

NextFuture NextFuture NextFuture  31.3.2013 31.3.2013  

Miláno je preslávené prívlastkom „mesto módy“. Je štýlové, energické a hlavne skvelo „chutí“. Na tomto meste je krásne to, že svoje poklady odkrýva postupne. Svetové značky a čarovné kaviarne ležia v spleti uličiek, kde na chodníky vrhajú tiene majestátne kostoly. Okrem špičkovej módy je všadeprítomná aj mužná radosť z futbalu. V tomto meste sa zabaví každý. Od nadšeného športovca, cez shopoholika až po zaľúbené páry pri opere La Scalla. Prijmite naše pozvanie na nezabudnuteľný víkend do známej metropoly severného Talianska.

 

Kultúra

Miláno bolo v minulosti pôsobiskom svetových mien ako Leonardo Da Vinci, Verdi, či Puccini. Umeniu a kultúre sa tu pripisuje veľká váha. Nájdete tu širokú paletu múzeí a galérií. Vstup do tých najslávnejších si často musíte objednať aj 60 dní vopred.

Architektúra historického centra vás očarí. Odporúčame zvoliť pešiu prehliadku mesta. Pri prechádzke totiž natrafíte na množstvo skrytých námestí, čarovných ulíc a božích domov. Nesmiete prehliadnuť najväčšiu gotickú katedrálu Milána – Duomo  alebo kostol Santa Maria delle Grazie s maľbou Poslednej večere. V Miláne sa nachádza veľa zelených plôch. Medzi najkrajšie patrí majestátny park Sempione. V jeho areáli sa nachádza prekrásny zámok Sforza Castle, ktorý sa datuje do obdobia 15. storočia. Ak hľadáte krásy umenia, kultúry a histórie, vybrali ste si to správne mesto.

Kulinárske zážitky

Preslávené milánske pokrmy patria k špičke svetovej gastronómie. Ako by to bolo, keby ste neochutnali špeciality ako Spaghetti Milanese alebo šťavnaté milánske rizoto. Ich kuchyňa je farebná a čerstvá. Medzi najvychýrenejšie reštaurácie patrí luxusná Don Carlos či Armani Ristorante. Popri drahých podnikoch tu nájdete aj množstvo domácich reštaurácií, kvalitných bufetov, pekární a útulných kaviarničiek. K rannému pressu si nezabudnite dopriať sladké pokušenie – pravé talianske tiramisu vám rozhodne zlepší náladu.

Móda a štýl

Nákupom v Miláne podľahne každá žena. Dokonca aj tá, čo nákupy doteraz neobľubovala. Miláno doslova tancuje v rytme módy. Ulica Via Montenapoleone je ohniskom nákupnej horúčky. Nájdete tu značky ako Versace, Dolce&Gabana, Prada a mnohé iné. Medzi ďalšie známe ulice módy patrí Via Sant´Andrea alebo pasáž Galleria Vittorio Emmanuele II. Ak nechcete svoje peňaženky úplne vyprázdniť, môžete zájsť do kvalitných outletov, štýlových vintage obchodníkov alebo zmiešaných trhových štvrtí. Z Milána sa nedá odísť s aspoň jedným novým kúskom v šatníku. Ľudia, ktorých vidíte v meste, sa vyznačujú dobrým vkusom a neprehliadnuteľným štýlom. Miláno vás jednoducho inšpiruje a omladí.

 

 

Nočný život

Ako sa na správne talianske kozmopolitné mesto patrí, je tu skutočne rušno. Kaviarne a bary sú najplnšie medzi 18:00 a 21:00 hodinou, keď sa ľudia po práci zastavia na aperitív. Večer sa každý vyoblieka do pekných šiat a prechádza sa žiariacim centrom. Väčšina barov a reštaurácií ostáva otvorených do 01:00. Energetickejší návštevníci sa potom premiestnia do nočných klubov, ktoré bývajú otvorené do neskorých ranných hodín. Nájdete tu aj podniky, v ktorých hrá živá hudba, latino, rock, blues či jazz. Miláno vás rozhýbe. Známy taliansky temperament mu totiž koluje v krvi.

 

 


 

Prečo vycestovať do Milána?

  • Jednoduchá a rýchla doprava z Bratislavy – hodinový let
  • Široká ponuka hotelov, pre náročnejších aj menej náročných návštevníkov
  • Výborné reštaurácie a kaviarne, vo všetkých cenových reláciách
  • Aktivity pre všetkých – kultúra, umenie, nákupy, nočný život, futbal, atď.

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow