21. október 2020. Uršuľa. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Vinárstvo Golguz získava úspechy doma i v zahraničí

NextFuture NextFuture NextFuture  4.2.2014 4.2.2014  

Rok 2013 je pre hlohovecké vinárstvo Golguz mimoriadne úspešným. Okrem viacerých domácich i zahraničných úspechov počas uplynulej časti roka najaktuálnejšie značka Golguz bodovala v Národnom salóne vín Slovenskej republiky, kde štyrom z jej vín boli udelené ocenenia na nedávnom otvorení bratislavskej expozície Národného salónu v Apponyiho paláci a zaradili sa tak k stovke najlepších vin SR pre r.2013. Kvalitu ocenených vín potvrdila následne i nedávno konaná prestížna AWC Vienna 2013, najväčšia súťaž svetových vín organizovaná v Európskej únii. Jednou zlatou a tromi striebornými medailami tak hlohovecké vinárstvo potvrdilo svoju stúpajúcu kvalitu a zaradilo sa tak svojou kolekciou medzi najúspešnejšie vinárstva súťaže.

 

Hlohovec, X. 10. 2013 - Hlohovecké vinárstvo Golguz prežíva jeden z najúspešnejších rokov svojej existencie. Štyri vína z jeho produkcie sa stali súčasťou zoznamu sto najlepších slovenských vín, ktoré boli vyhlásené v 8. ročníku expozície Národného salónu vín Slovenskej republiky. Náročné kritériá súťaže splnilo 427 vzoriek od 63 vinárov. Do víťaznej stovky sa dostali aj tieto 4 vína vinárstva Golguz:

  • Rízling vlašský, akostné suché, r. 2012
  • Rulandské šedé, ľadový zber, sladké, r. 2012
  • Rízling rýnsky, neskorý zber, suché, r. 2012
  • Cuvée Premium, akostné značkové, červené suché, r. 2012

Posledné menované robí vinárstvu Golguz výnimočnú radosť najmä tým,že  sa tak potvrdila kvalita, tradícia i konkurencieschopnosť červených vín z Hlohoveckého teroáru. Cuvée Premium je skvelou assamblážou dvoch najobľúbenejších vín z našich vinohradov - Dornfelderu a Alibernetu. Víno je tmavo rubínovej farby s chuťou ostružín, sušených sliviek a horkej čokolády. Výrazný buket ovládajú čierne ríbezle a vanilka.

Úspešná kolekcia vín Golguz obstála i v medzinárodnej konkurencii súťaže vín  AWC Vienna. Úspech je o to cennejší, že v tomto ročníku súťažil rekordný počet zúčastnených vín, informoval riaditeľ pre divíziu vinárstvo Miloš Holík, “Do výstavy sa totiž zapojilo 12 299 vín od 1847 producentov z 39 krajín. Vinárstvo Golguz si zo súťaže neodnieslo iba zlatú medialu za Cuvée Premium, ale aj ďalšie tri strieborné medaily, na čo sme patrične hrdí.”

Predstavitelia vinárstva Golguz vidia viacero príčin dosiahnutých úspechov. Vinárstvo je jedným z mála, ktoré pestujú a spracovávajú víno vo vlastných viniciach,čím majú priamu kontrolu nad kvalitou hrozna.  Chuť ich vínu dodávajú ideálna poloha, jedinečná mikroklíma a celoročná starostivosť o vinice, ktoré vinári vnímajú ako základné prvky pre zrod výnimočných vín. “Poďakovanie za úspech patrí najmä našim technológom Ing. Marekovi Kovárovi a Ing. Miroslavovi Hrnčárovi a všetkým pracovníkom, ktorí sa celoročne starajú o naše vinice,” povedal Miloš Holík.

FOOD FARM, s.r.o. Hlohovec je poľnohospodárska spoločnosť, ktorá je na trhu už od roku 1995. Obhospodaruje vinohrady o výmere 240 ha so širokým sortimentom pestovaných odrôd s produkčným potenciálom 2000 ton ročne. Na vlastnú výrobu vín si tak spoločnosť vyberá surovinu zo svojich najlepších lokalít. Všetky vína sú vyrobené modernou technológiou riadeného kvasenia. Vinárstvom sa spoločnosť začala komerčne zaoberať až od roku 2006. Práve spracovaním produkcie hrozna z kvalitného ročníka 2006 vyrobila prvú kolekciu kvalitných vín a výraznou investíciou do vinárstva ohlásila svoj vstup na slovenský trh v segmente prémiových a značkových vín.

Zdroj a foto: Vinárstvo Golguz

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow