27. október 2020. Sabína. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Vitajte v Bratislave! Vitajte v Sheraton Hoteli!

NextFuture NextFuture NextFuture  4.2.2014 4.2.2014  

Je to skoro 4 roky čo na Slovensku otvoril svoje dvere prvý hotel luxusnej celosvetovej siete Starwood, Sheraton Bratislava. Táto značka priniesla do Bratislavy nie len nový rozmer luxusu a služieb. Okrem srdečného a príjemného prostredia, doplneného o delikátnu brasserie, ponúka aj dva bary doplnené o veľkorysé spa a fitnes centrum. 209 hosťovských izieb so zaujímavými umeleckými artefaktami, sú zariadené v škále upokojujúcich teplých a prírodných tónov, ktoré sú rukopisom tejto značky. Ich neoddeliteľnou súčasťou sú postele s patentovanou technológiou Sheraton Sweet SleeperSM, ktoré zaručujú najvyššiu úroveň pohodlia. Atraktivitu hotela zvyšuje aj jeho ideálna poloha v modernej časti EUROVEA – v pešej vzdialenosti, iba desať minút od historického centra mesta a v tesnej blízkosti nového Slovenského národného divadla.

 

Hotel ponúka veľkorysé kongresové priestory na ploche viac ako 700 m2, osvetlené prirodzeným svetlom a vybavené najmodernejšími technológiami. Hostia môžu relaxovať v hotelovej knižnici so živým kozubom alebo v interaktívnom foyeri Link@SheratonSM, ktorý Sheraton zariadil v spolupráci so spoločnosťou Microsoft®. Toto unikátne komunikačné centrum ponúka moderné technológie, ktoré návštevníci očakávajú a vyžadujú – to im umožňuje byť v spojení nielen s prácou, ale zdieľať zážitky s rodinou a priateľmi, kým sú ďaleko od svojich domovov.

Shine SPA

Kvalitu vybavenia wellness klubu a kúpeľov Shine Spa s rozlohou viac ako 800 m2 podčiarkujú vyhrievaný bazén, suchá a parná sauna a sedem terapeutických miestností. V spolupráci so spoločnosťou Core Performance, ktorá sa podieľa na tréningu svetových elitných športovcov a olympionikov, vzniklo moderné fitnes centrum, v ktorom nájde každý návštevník individuálny tréningový a nutričný plán. Shine SPA ponúka nový systém ošetrení, ktorý vznikol spojením s kozmetickými značkami Comfort Zone a Esthederm. V ponuke sú jedinečné ošetrenia a masážne rituále, určené pre komplexné uvoľnenie tela a mysle zákazníka.

Miesto, kde to žije – Amber´s bar

Bar „Amber’s” je živým miestom pre oslavy akéhokoľvek druhu a skutočným centrom spoločenského života v hlavnom meste. Je jedno, či oslavujete narodeniny, koniec pracovného týždňa alebo ste si len tak vyšli s priateľmi na víno, v Amber´s nájdete vždy dôvod na oslavu. Moderný dizajn a farebné osvetlenie ulahodia každému oku. Výborným lákadlom je Sheraton Evening, špeciálny večer, kde sa spájajú umelecké výkony s dobročinným cieľom, spoločenskou zábavou a módou. Vchod z námestia umožňuje samostatný prístup. V nadväznosti na tradíciu obchodníkov z Jantárovej cesty a prirodzenej potreby stretávať sa a obchodovať na bezpečných a pohostinných miestach má aj bar spĺňať tento odkaz. Ako keby sa táto obchodnícka tradícia zhmotnila v metafore rodu Amberovcov, akýchsi dávnych patrónov tohto baru. Je miestom, kde sa robia dobré obchody, kde sa ľudia cítia dobre a bezpečne a kam sa stále vracajú. Ambers odkazuje na tradíciu Jantárovej cesty, ktorá existovala prakticky od praveku a spájala Stredozemné more so Škandináviou. Išlo o obchodnú cestu, ktorá kulminovala v období Rímskej ríše.

Lobby bar Port Wilson

Vychýrený lobby bar Port Wilson je obľúbeným miestom nielen obchodných stretnutí. Baru dominujú 6 metrová vinotéka a veľkoryso riešený priestor. Celkový dojem dotvára kombinácia príjemných farieb a dreva. Medzinárodno-historický názov Port Wilson hovorí o mieste, kde sa ľudia od dávna stretávajú, aby sa dozvedeli, čo je nové vo svete. V čase keď nefungovali masmédiá, tak jediným nositeľom informácii na diaľku boli cestovatelia. S nimi prichádzali do prístavu ľudia z ďaleka a s novinkami z celého sveta. Domáci sa práve preto v prístave mohli stretnúť so zaujímavými ľuďmi a dozvedieť sa, čo je nové. Rovnako aj v tomto bare je prostredie, kde sa môžu stretávať zaujímaví ľudia, ktorí si majú čo povedať.

Brasserie Anjou v podaní šéfkuchára Tomáša Opletala

„Mojou hlavnou úlohou, ako nového šéfkuchára hotela Sheraton Bratislava, bolo vytvoriť novú, zaujímavú koncepciu kuchyne za asistencie Jaroslava Žídeka, môjho dlhoročného priateľa a učiteľa“ povedal Tomáš Opletal. Tomáš Opletal, pôvodom Čech, patrí medzi skúsených gastronomických expertov. Na Slovensku pôsobí už od roku 2006, kedy doplnil kulinársky tím Jaroslava Žídeka na poste šéfkuchára jednej z najlepšie hodnotených reštaurácií na Slovensku. Počas svojej kariéry získaval skúsenosti v úspešných reštauráciách v Čechách, na Slovensku ale aj vo Švédsku. Okrem známych hollywoodskych tvárí ako Michael Douglas a Anthony Hopkins, ocenili jeho kulinárske umenie aj štátni predstavitelia Václav Havel, Hillary Clinton, Vladimir Putin či nórsky kráľovský pár. Počas spolupráce s Jaroslavom Žídekom na tvorbe nového menu, kládli obaja známi šéfkuchári dôraz na využívanie domácich surovín a ich využitie v zmodernizovanej verzii starých receptov. Ponuka tak bude reprezentovať zaujímavú kombináciu slovenskej a svetovej gastronómie.

Novinkou bude aj catering, ktorý Sheraton Bratislava hotel zaradil tiež do svojej ponuky. Reštaurácia Brasserie Anjou ponúka sezónne produkty, možnosť sledovať kuchárov v akcii vďaka otvorenej kuchyni a v lete tiež príjemné posedenie na priestrannej terase na hlavnom námestí EUROVEA.

Divadelné menu

Špeciálnou ponukou, ktorá osloví najmä milovníkov divadla, je “Divadelné menu“. Pred predstavením jednoducho prídete do Anjou, kde vám ponúknu výborné 3-chodové menu, ktoré zahŕňa predjedlo, hlavné jedlo a dezert. Ten si samozrejme môžete vychutnať aj po predstavení.

Viac informácií nájdete na www.sheratonbratislava.com

Sheraton Bratislava Hotel

Keď pred tromi rokmi otvoril svoje dvere Sheraton Bratislava Hotel, stal sa tak prvým hotelom svetovej siete Starwood na Slovensku. A keďže táto značka zaručuje najvyšší štandard, s príchodom Sheratonu získala Bratislava viaceré 5* služby. Srdečné a príjemné prostredie hotela je doplnené o delikátnu brasserie, dva bary, veľkorysé kongresové priestory na ploche viac ako 700 m2 a kúpele Shine Spa. Kvalitu vybavenia Shine Spa s rozlohou viac ako 800 m2 podčiarkujú vyhrievaný bazén, suchá a parná sauna a sedem terapeutických miestností.

Skvelým miestom pre tých s nedostatkom času je Link@Sheraton Café. Kaviareň je charakteristická systémom „To Go“. Okrem skvelej kávy tu nájdete aj čerstvé sendviče, sezónne šaláty, ovocné šaláty, jogurty a zákusky. Atraktivitu hotela zvyšuje aj jeho ideálna poloha v modernej časti EUROVEA – v pešej vzdialenosti, iba desať minút od historického centra mesta a v tesnej blízkosti nového Slovenského národného divadla.

Zdroj a foto: Sheraton Bratislava Hotel

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow