1. október 2020. Arnold. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Vôľa

NextFuture NextFuture NextFuture  31.3.2013 31.3.2013  

Často býva rozpor medzi tým, čo ľudia chcú robiť a tým, čo skutočne robia. Prvého ja­nuára každý rok si dávame smelé predsavzatia o tom, ako prestaneme fajčiť, že určite schudneme, prípadne, že predáme viac produktov, zarobíme viac peňazí atď. Určite nikto, kto si robí takéto plány, neplánuje zlyhať. Občas však zlyháva samotné plánovanie. Práve tu je spomínaný rozpor medzi tým, kde chceme byť a kde reálne vo svojom živote a podnikaní sme. Niekedy sa stáva, že je tento rozpor len zle pochopený. V mnohých prípadoch jednotlivci aj začnú na zmene pracovať, ale príliš ľahko sa vzdávajú. Vôľa je energia, ktorá je potrebná k tomu, aby sme premenili svoje myšlienky a plány na realitu.

 

 

Kroky k vyriešeniu

Ak chcete uskutočniť svoj plán, mali by ste vopred postupne zvážiť a vyriešiť niekoľko krokov, aby ste našli dôvod svojho chcenia a následného konania. S vôľou vdýchnete život svojim myšlienkam a plánom a prijmete potrebné opatrenia na dosiahnutie svojich cieľov.

Inšpiroval som sa radami môjho kolegu Mishkina Berteiga, ktoré som pretavil do nasledujúcich riadkov.

Ponúkam vám jednotlivé kroky ako proces, ktorý vám pomôže naučiť sa, ako konať.

 

1. Jasne identifikujte rozdiel medzi tým, kde ste dnes a kde by ste chceli byť v budúcnosti.

 

2. Nájdite si oporu. Obklopujte sa pozitívnymi ľuďmi.  

 

3. Staňte sa pozitívnymi. Zmeňte svoj slovník. Buďte vo vašom vyjadrovaní omnoho pozitívnejší. O vašich cieľoch hovorte a myslite iba pozitívne. Hľadajte inšpiráciu v podporných správach od priateľov na Facebooku, z Youtube alebo z iných zdrojov. Vyhýbajte sa negatívnym myšlienkam.

 

4. Odmeňujte sa zakaždým, keď vidíte pokrok. Niekedy stačí iba potľapkanie po chrbte alebo dobrý film s niekým, kto je vám blízky.

 

5. Buďte pozitívnym príkladom pre iných. Konajte ako úspešná osoba. Nepotrebujete si kupovať drahé oblečenie, šperky či autá a pod. na to, aby ste vyzerali úspešne. 

 

6. Obklopte sa pozitívnymi ľuďmi, ktorí s vami budú kráčať počas uskutočňovania vášho plánu. Vyhýbajte sa negatívnym ľuďom, pretože tí zničia vašu vôľu.

7. Zistite a stanovte si, ktoré časti vášho plánu fungujú a ktoré nefun­gujú. Pokračujte iba v tom, čo fun­guje a opravte to, čo nefunguje.

 

8. Neustále hľadajte inšpiráciu od ostatných, ale aj v iných článkoch, filmoch a pod. Skrátka kdekoľvek. Buďte vyberaví v tom, na čo sa po­zeráte. Vyhnite sa zdrojom, ktoré sú plné skazy a beznádeje. Vyplňte svoju myseľ pozitívnymi správami.

 

9. Buďte priekopníkmi. Buďte prví, kto vyskúša nové nápady, metódy alebo koncepty týkajúce sa podnikania. Niekoľkokrát ich vyskúšajte, potom „rozdeľte a pa­nujte“. Buďte otvorení a rozvíjajte túžbu po nových nápadoch.

 

10. Sústreďte sa na „čo?“ nie „ako?“! Spoznajte svoj cieľ, zvážte svoje schopnosti a dosiahnite ho svojím spôsobom. Stavajte na svojich silných stránkach a staňte sa ešte lepšími.

 

Na záver

Každý predajca sa vyvíja. Nikdy som ešte nestretol ideálneho jednotlivca. Všetci máme svoje silné, ale aj slabé stránky. Tí, ktorí sú lídrami v našich profesiách, tomuto konceptu rozumejú. Preto sa ich silné stránky neustále rozvíjajú a rastú. Základný rozdiel medzi amatérmi (výkonnou zložkou) a pro­fesionálmi (lídrami) v našom biznise je, že profesionáli majú vôľu. Sú dôslední za každých okolností.

Foto: Stockfresh

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow