18. január 2021. Bohdana. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

VRAJ JE GOLF IBA HRA PRE SMOTANKU A BIZNISMENOV?

NextFuture NextFuture NextFuture  23.6.2016 23.6.2016  

Leto je ideálny čas na prvé privoňanie ku hre, ktorá spája noblesu, oddych a spoločenské vyžitie. Žiadna výhovorka „Nemám čas, nemám peniaze, neviem to hrať,...“ neobstojí. Ak ste aspoň raz zatúžili privoňať ku golfu, tak neváhajte. Golf je vhodný pre deti, rodičov, seniorov, ale aj pre aktívnych športovcov.

 

Dávno zrodený

Skôr,  ako sa golf stal obľúbeným športom vyšších spoločenských vrstiev, si pastieri dobytka krátili čas triafaním loptičky do jamôk na lúkach a robil to s takou vášňou, že zanedbával prácu i vojenské cvičenia a preto bol golf zakázaný. Čo nebolo dovolené ľudu, bolo dovolené panstvu a tak sa zrodil mýtus, že je to hra smotánky. V Uhorsku sa golf začal hrávať práve v Tatrách. Prvé golfové ihrisko a golfová golfu v Rakúsko Uhorskej monarchii boli na lúke v Tatranskej Lomnici pred viac ako sto rokmi. Až režim, ktorú tu vládol 40 rokov, ho vyhodnotil ako nevhodný šport pre pracujúce vrstvy. Golf sa však do Tatier vrátil v roku 1999 najskôr ako cvičná lúka, dnes je z ihriska Black Stork moderný areál s 27 jamkami, štýlovým hotelom uprostred  a neopakovateľnými  výhľadmi na štíty Tatier.

Rodinná záležitosť

„Golf je šport pre ľudí od dvoch do dvesto rokov a jeho pravidlá umožňujú vyhrať začiatočníkovi nad skúseným hráčom,“ hovorí Sylvia Hrušková, generálna riaditeľka golfového rezortu vo Vysokých Tatrách. „Je to príjemná hra, lebo nemusíte mať vrcholovú kondičku, ale núti človeka k najprirodzenejšieho pohybu – k chôdzi. Na trávniku relaxujete a pritom máte pri sebe človeka, ktorého si vyberiete.“ Možno by nebolo na škodu zobrať na golf aj deti, pretože táto hra dokonca vychováva. „Učí dobrým spôsobom, počas hry nesmú napríklad zvoniť mobily, treba sa správať ohľaduplne, poškodený trávnik opraviť... Kto džentlmenské zásady nedodrží, dostane trestné body.“ Že sa vám to všetko celkom páči a aj by ste išli, ale neviete, čo na seba? Dovolené sú akékoľvek nohavice okrem džínsov a tričko s golierom. Toľko jednoduchý dress code.

Hra a radosť pre deti

„Golfové ihrisko môže byť dejiskom vrcholných športových výkonov, alebo ideálnym miestom pre dohadovanie biznisu, no rovnako tak môže byť aj miestom čistej radosti z hry, súťaže a pekných priateľstiev. Najväčšie predpoklady na spoznanie čistej podstaty golfu majú prirodzene deti“, pokračuje Sylvia. Okrem športových zručností získavajú deti na golfovom ihrisku veľmi silné impulzy aj pre svoj osobnostný rast: golf podporuje rozvoj vlastností, akými sú čestnosť, vytrvalosť a schopnosť koncentrácie. Ak sa to všetko podá správnou formou, pre deti sú chvíle v golfovom areáli nezabudnuteľnými zážitkami. Práve na tom založili v golfovom rezorte Black Stork vo Veľkej Lomnici založili golfovú školu a tábor. „Za 10 rokov urobili stovky deti svoje prvé kroky na grínoch pod vedením profesionálnych trénerov a spoznali čaro hry príjemnou a zábavnou formou, veď golfová škola nielen o golfe. Načerpať sily chodievajú najmenší golfisti do gurmánskej hotelovej reštaurácie v strede ihriska a tiež  do hotelového welness“ pokračuje Sylvia, „deti sa do golfovej školy pod Tatrami vracajú pravidelne a špeciálny kemp majú aj pokročílí golfisti.“


Rozprávkové výhľady na masív Vysokých aj Nízkych Tatier a najmä kvalitné služby predurčili golfový rezort, aby sa stal obľúbeným miestom nielen pre hráčov golfu, golfové turnaje, či firemné podujatia, ale aj pre rodiny s deťmi.  Ihrisko poskytuje dostatok prostoru: má 27 jamiek, 3 PAR akadémiu, kryté odpalisko a ďalšie cvičné plochy, na ktoré je bezplatný vstup.  Nad ihriskom preletujú aj čierne bociany, podľa ktorých bolo ihrisko pomenované Black Stork.  „Hostia určite privítajú atraktívnu ponuku rôznych pobytových balíčkov, zrelaxujú v hotelovom wellness centre a netreba si nechať ujsť výlet na Lomnický štít a nenáročnú turistiku  ku vysokohorským chatám, rafting po Dunajci, návštevu Belianskej jaskyne a historické prehliadky Kežmarku, Levoče, Spišského a Staroľubovnianskeho hradu“, radi na záver Sylvia Hrušková ako prežiť nezabudnuteľnú dovolenku alebo aspoň predĺžený víkend v Tatrách.
 

Zdroj a foto: Golfový rezort Black Stork

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow