26. november 2020. Kornel. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Výber nového bývania rozhodne nepodceňujte

 27.10.2017 27.10.2017  

Už v mladom veku, keď sme ešte len chodili do školy a o vlastnom zamestnaní len snívali, sme si predstavovali, ako bude vyzerať naše prvé bývanie. Častokrát, dá sa povedať, že vo väčšine prípadov, sa tieto predstavy nezhodujú s realitou. Napriek tomu, že mnoho mladých párov chce bývať vo vlastnom, bez toho, aby sa zadĺžili, sa im to nepodarí. A to vôbec nezáleží na tom, či si chcú kupovať dom, alebo byt.

 

Ak uvažujete nad tým, že si v blízkej budúcnosti zaobstaráte nové bývanie, ale neviete sa rozhodnúť, či dom, alebo byt, poradíme vám. Ak teda zrovna náhodou vašim rodičom nenapadne dať si vytvoriť zmluvu o prevode nehnuteľnosti a nehnuteľnosť, v ktorej bývajú a bývate aj vy, prepísať na vás.

Dom

Keď sa rozhodneme pre bývanie na dome, máte dve možnosti, a to, že si dom postavíte vlastnoručne s pomocou svojich príbuzných, alebo si zavoláte stavebnú firmu a tá vám podľa plánov postaví váš vysnívaný dom. Bývanie v dome a na dedine má svoje výhody, ale aj nevýhody. Výhodou je najmä to, že máte možnosť vyjsť si na záhradku, spraviť si posedenie na terase, dať si na záhradku trampolínu alebo bazén a máte priestor na zaparkovanie vlastného auta, zato pri panelákoch na sídliskách sa musíte prispôsobiť ostatným autám, ktoré tam parkujú.

V dome máte svoje pohodlie. Nemusíte sa obávať toho, že vás susedia nad vami vytopia. Medzi nevýhody bývania na dome patrí najmä starostlivosť o záhradku a celkový chod domácnosti. V paneláku nemusíte riešiť objednávanie paliva na zimu, rezanie a následné uschovávanie dreva do pivničných priestorov.

Byt

Keď si vyberiete druhú možnosť, a to bývanie v byte v panelovom dome, nebudete musieť riešiť komplikovanú dopravu. Vo vašej blízkosti budú rôzne nákupné možnosti od elektroniky až po nábytkárske domy. Ak nemáte radi záhradkárčenie a radi prídete z práce domov bez toho, aby ste zabili čas upratovaním celého niekoľkoposchodového domu, byt je pre vás najideálnejší. Nesmiete však zabudnúť, že plateniu energií sa nevyhnete. Zaujímať vás budú najmä mesačné náklady a ročné vyúčtovanie nájomného.

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow