27. október 2020. Sabína. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Zamilujte sa do Skitouringu

NextFuture NextFuture NextFuture  13.1.2015 13.1.2015  

Skialpinismus a predovšetkým jeho menej náročná forma „skitouring“ sa v dnešnej dobe stáva čoraz obľúbenejším športom. Kým pred dvadsiatimi rokmi bol tento šport len pro „divných“ šialencov, dnes predovšetkým v Alpách rastie počet nadšencov skitouringu takmer geometrickým radom. Je jasné prečo. Pokoj a majestátnosť nepoškvrnených zimných hôr prinášajú opak preplnených zjazdoviek a lyžiarskych stredísk. Každý meter zjazdu je vykúpený náročným výstupom, ale nasledovne odmenený výhľadom z vrcholu a čistou radosťou z veľkých oblúkov po ceste dole po kolená v hlbokom prašane. Pochvalne sa vyjadrujú aj lekári. Niekoľkohodinové šliapanie rovnomerným tempom je omnoho zdravší pohyb ako „hobľovanie“ zjazdoviek. V sezóne jeseň/zima 2014 predstavuje značka Peak Performance odľahčenú skialpinistickú kolekciu z vysoko funkčnej tkaniny GORE-TEX® Active Shell pre optimálnu ochranu pred poveternostnými vplyvmi a maximálnu priedušnosť. Ucelená kolekcia pre skitouring bude dostupná v predajniach Peak Performance od jesene 2014.

 

Bunda a nohavice Tour

Skiaplnisimus v náročnom teréne mimo zjazdovky je totálne adrenalínový a nepredvídateľný zážitok, ktorý vyžaduje poriadne vybavenie zaručujúce vašu bezpečnosť a pohodlie. Vysoko funkčná bunda a nohavice Tour majú čistú a športovú siluetu. Tkanina Gore-Tex® Active Shell vás udrží v suchu pred vonkajšou i vnútornou vlhkosťou a ochráni vás pred ľadovým vetrom – a to všetko pri zachovaní pohodlnej vnútornej mikroklímy. Spevnená spodná časť nohavíc a snehové návleky so zapínaním na sponu zaručí, že vaše nohy zostanú 100% v suchu. Iste oceníte tiež dlhé ventilačné zipsy a vrecká kompatibilné s ruksakom. Bunda a nohavice sú k dispozícii v pánskej aj dámske variante a rôznom farebnom prevedení.

Bunda Slide

Bunda Slide je výsledkom spojenie alpskej expertízy a revolučnej technológie tkanín. Vodeodolná a vetruvzdorná vrchná tkanina je vypchatá novou ultraľahkou tepelnou izoláciou Polartec® Alpha s neprekonateľnou priedušnosťou a pohodlím aj v tých najnáročnejších situáciách. Táto zázračná tkanina tiež skvele hreje, rýchlo schne a je veľmi skladná. Spevnené plecia bez vypchatia v podpazuší pre lepšiu ventiláciu a rukávy olemované Lycrou, to sú len niektoré z prvkov jednotlivých návrhov. Táto bunda sa dá použiť tiež ako prostredná vrstva pod bundou Tour za chladného počasia.

Rukavice Tour

V rukaviciach Tour použila značka Peak Performance veľmi technickú trojvrstvovú tkaninu Gore Tex Windstopper ®, ktorá bola vyvinutá špeciálne preto, aby odvádzala prebytočnú vlhkosť a zároveň fungovala ako membrána zabraňujúca návratu nežiadúcej vlhkosti. S dobre sediacim strihom kopírujúcim krivky dlaní tieto rukavice poskytujú pohodlie a ochranu bez nežiadúcej hrúbky materiálu.

Zdroj a foto: Peak Performance

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow