25. november 2020. Katarína. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Zariaďujete malý byt? Voľte rozkladacie sedačky, zrkadlá a vstavané skrine

sedackyphase.sk sedackyphase.sk  18.7.2017 18.7.2017  

V súčasnosti je na trhu s nehnuteľnosťami najväčší dopyt po jednoizbových či dvojizbových bytoch. Keďže sú ich ceny nižšie ako pri veľkometrážnych bytoch, sú často nakupované za účelom investície alebo ako štartovacie byty pre mladých. Zariaďujete menší byt pre seba alebo pre svojich budúcich podnájomníkov? Poradíme vám.

 

Okno ako nový priestor

Malé byty majú zväčša menej okien, ktoré by do priestoru vpúšťali denné svetlo a opticky ho zväčšovali. Nezužujte si ho ťažkými závesmi, radšej sa ich zbavte. Ak si ale chcete zachovať potrebnú dávku súkromia či ochrany pred ostrým slnkom, zvoľte jemné záclony, rolety či žalúzie.

Svetlé farby a zrkadlá

Čím svetlejšiu farbu stien použijete, tým väčšie priestor vyzerá. Toto je základné pravidlo bytového dizajnu. Ak k tomu ešte pridáte zopár zrkadiel, nič nepokazíte a priestor opticky zväčšíte. Pozor však na to, kam ich umiestnite. Napríklad zavesiť ich oproti vchodovým dverám nemusí byť ten najlepší nápad. Skvelý efekt dosiahnete aj vhodným rozmiestnením svietidiel, vďaka čomu bude aj malý byt pôsobiť väčšie. Opäť pozor na masívne lustre. Zvoľte radšej bodové osvetlenie alebo lampy s čistým a jednoduchým dizajnom.

Rozkladacie sedačky, viacfunkčný nábytok

Nábytok s dvojitou funkciou má kvôli svojej variabilite v menšom byte obrovské využitie a vyrieši tiež problém s nedostatkom úložného priestoru. Napríklad taký konferenčný stolík môže slúžiť aj na odkladanie vecí, ak zvolíte jeho masívnejšiu verziu s poličkami či šuflími.

Namiesto veľkej rohovej sedačky si vyberte niektorú z praktických rozkladacích sedačiek. Využijete ju nielen na sedenie, ale aj na príležitostné či pravidelné spanie. Rozkladacie sedačky skvelo poslúžia namiesto chýbajúcej hosťovskej izby alebo spálne.

Praktické a nenápadné vstavané skrine

Preplniť malý priestor nábytkom nie je najlepšie riešenie, vhodnejšie sú čisté línie a málo zariadenia. Čo najviac vecí dokážu pohltiť vstavané skrine bez toho, aby výraznejšie narušili priestor. Môžu pokojne zakrývať aj celú jednu stenu. Odložíte do nich sezónne oblečenie, športové potreby a napríklad aj vysávač.

Zdroj foto: sedackyphase.sk

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow