26. november 2020. Kornel. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Dobrodružstvo s Peak Performance

NextFuture NextFuture NextFuture  9.5.2014 9.5.2014  

Na slovenský trh vstúpila táto prémiová značka ešte len nedávno, jej história sa však začala písať už v roku 1986 v malej švédskej horskej dedinke Åre, kde sa tri nadšení lyžiari rozhodli udať nový smer svojim dovtedajším životom. Ich ambície pôvodne nesiahali o mnoho ďalej, ako vyrábať oblečenie pre seba a svojich priateľov. Ale okolitý svet chcel viac. Na konci 80. rokov už ľudí unavovala extravagancia a povrchnosť. Všetkým chýbala jednoduchosť, ktorá ide ruku v ruke so skutočnou kvalitou. Naraz sa namiesto neónu a flitrov do popredia dostala kockovaná flanelová košeľa a veľa krikľavých značiek na lyžiarskych zjazdovkách nahradilo oblečenie Peak Performance.

 

Za veľmi krátky čas značka získala povesť technicky vyspelého aktívneho oblečenia, ktoré je funkčné a zároveň štýlové. Svoje postavenie na trhu si upevňuje vďaka nekompromisnému dôrazu na kvalitu a detail. Hlavným zdrojom inšpirácie bola vždy príroda, jej vrtochy aj jej krása. Peak Performance patrí medzi svetovú špičku vo vybavení pre zimné športy, jej fanúšikovia však milujú pohyb a radi športujú po celý rok, preto sa nemôžeme diviť, že sa postupom času začal sortiment rozrastať. Aktuálna kolekcia ponúka oblečenie a doplnky pre lyžovanie, freeriding,  skitouring, turistiku, horolezectvo, golf, beh, cyklistiku a v neposlednom rade aj líniu voľnočasového oblečenia.

Obyvatelia Åre sú na svoju lokálnu značku, ktorá si vybudovala svetovú reputáciu, samozrejme patrične hrdí. Miestni ľudia však naďalej ostávajú skromní a nevidia radi akékoľvek chvastanie. Ich nepísané pravidlo totiž hovorí: „Dokáž, že za niečo stojíš na zjazdovke, v divokých perejách, na bicykli, v práci nebo hoci aj tak, že vieš pri ohni za súmraku porozprávať dobrý príbeh. A pokiaľ to navyše robíš štýlovo budeš odmenený obzvlášť pochvalným prikývnutím.“

Myslíte si, že páperové oblečenie sa hodí iba na zimné obdobie? Omyl. Kolekcia Helium vám ukáže, aké univerzálne využitie tieto produkty ponúkajú a že je možné ich používať prakticky po celý rok. Všetky výrobky z radu Helium sú ultraľahké (140g – 260g) a nenáročné na údržbu, pri dodržaní správneho postupu ich môžete prať aj doma v práčke. O prvotriedne funkčné vlastnosti sa postará kombinácia kačacieho páperia a vlákna Thermocool® – spoločne zabezpečujú optimálne teplo, priedušnosť a vaše pohodlie. Vrchná polyamidová tkanina zaistí vodeodolné a vetruvzdorné vlastnosti. Každý kúsok nádherne zahreje a perfektne sedí. Na sebe necítite takmer nič, len ako by vás obalil horúci vzduch. Jednoducho ich zbalíte do malého vrecka a zoberiete zo sebou kamkoľvek. Chladné počasie vás totiž môže prekvapiť pokojne aj v letných mesiacoch.

Funkčnosť a praktickosť sú vždy na prvom mieste, či už sa rozhodnete pre náročnú horskú turistiku, pohyb v prírode, golf, cyklistiku alebo beh v horách. Nová kolekcia škandinávskej značky PeakPerformance ponúka oblečenie, ktoré vám dokonale poslúži pri najrôznejších športových aktivitách a pomôže vám posúvať ďalej hranice vašich osobných výkonov. Kolekcia predstaví vybrané kúsky oblečenia s revolučnými technológiami GORE-TEX® Active Shell a Dyneema®.

 

 

Predajňa Peak Performance

Bratislava

Aupark

Einsteinova 18

BE ADVENTUROUS!

www.peakperformance.com

Zdroj a foto: Peak Performance

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow