26. november 2020. Kornel. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Zažite svadbu ako skutočná celebrita!

Marek Mittaš Marek Mittaš Marek Mittaš  26.6.2014 26.6.2014  

Povedať si spoločné áno by malo byť nezabudnuteľným okamihom. Dňom, na ktorý budete spomínať omnoho farbistejšie ako štýlom, že zákusky boli dobré a slivovica „písala“. Zapíšte si do svojho života deň D veľkými písmenami. Nepodceňujte štart spoločného života a dodajte mu veľkosť a noblesu. Brať sa v obradnej sieni na mestskom úrade prenechajte ľuďom, ktorí si život ani lásku poriadne nevedia užívať. Pre všetkých ostatných je tu svet neobmedzených možností.

 

Vyskúšajte si svadbu inak

Svadba v zahraničí je snom mnohých párov. Pritom ak spočítame náklady na poriadnu slovenskú svadbu aj s dychovkou, nemusí byť romantika na druhom konci sveta vôbec drahšia. Zvyčajne sa cena skladá z ceny letenky, ubytovania a svadobný balíček vychádza priemerne od 1 000 do 1 500 eur. To nie je vysoká suma, ak zvážite, že si spravíte v rámci svadby rovno aj svadobnú cestu. Svadba trvá približne 20 minút a je väčšinou v angličtine alebo francúzštine. Budete opakovať po oddávajúcom, takže netreba horibilné jazykové znalosti. Patrí k štandardu, že si vyberiete sami to najkrajšie miesto na pláži a ste svoji. Organizátor zvykne zabezpečiť aj svedkov, takže nepotrebujete nič iné okrem prstienkov. Potom vás čaká už len svadobná večera, ktorá málokoho sklame. Je to svadba bez hostí, no o vás dvoch, a tak by to predsa malo byť.

Svadba je platná, ale treba ju legalizovať

Svadobné obrady v inej krajine sa riadia rozličnými právnymi predpismi. Pred svadbou za hranicami je dobré si overiť, či výsledkom vášho romantického sobáša bude aj právne platný sobášny list alebo len dekoračný list s podpisom miestneho šamana. Ak budete chcieť oficiálny doklad, budete potrebovať množstvo dokumentov, ktoré je potrebné si zabezpečiť a každá krajina vyžaduje odlišné. Poradiť by vám mali v agentúre sprostredkujúcej svadby za hranicami. Pokiaľ máte v cene skutočný sobášny list, zaistite si potrebné dokumenty a dajte sa do vybavovania. S právoplatným sobášnym listom bude svadbu na Slovensku potrebné po návrate z letoviska legalizovať. To si vyžaduje opäť návštevu úradov a dlhší čas čakania. Aj preto mnohé páry zažijú romantiku v raji a spomienkou im je nádherný sobášny list z exotických končín a na Slovensku potvrdia svoju lásku na oficiálnom mieste s pár priateľmi. Je to najjednoduchšia cesta, a pritom je už len na vás, ktorá svadba bude oficiálnejšia a dôležitejšia pre potvrdenie vašej lásky. Ak ste si už našli toho pravého partnera, ponúkame na výber aj skutočne zaujímavé miesta.

Svadba na terase s krásnym výhľadom

Najkrajšie svadobné destinácie

Zabudnite na chvíľu na miestny kostol, úrad aj obľúbený Bojnický zámok. Zavrite oči a vydajte sa na putovanie so svojou láskou na skutočne vychýrené miesta, na všetkými svadobčanmi a milovníkmi romantiky vyhlásené top destinácie pre uzavretie manželstva.

Bahamy

Miro Žbirka spieva o krásnej pláži na Bahamách. Ide o dvetisíc ostrovov, z ktorých si môžete vybrať jeden, ktorý spečatí osud vašej lásky. Môžete sa potápať, šnorchlovať, spojiť svadbu so svadobnou cestou a oddychom. Spoznávate sami seba a krásy prírody. Medzi miestami na uzatvorenie svadby vedie Only Ocean Club na ostrove New Providence. Noblesná stavba, ktorá bola v 12. storočí augustiniánskym kláštorom, je inšpirovaná francúzskym Versailles a ponúka mladomanželom skutočne unikátne útočisko.

Jamajka

Ak nechcete v svadobný deň riešiť počasie, vyberte sa na Jamajku. Takmer každý hotel už ponúka svadobné balíčky pre mladomanželov. Dokonca pripravuje aj možnosť svadby naozaj expresnej. Všetko je vašej láske k dispozícii. Netreba róbu ani oblek, stačia sandáliky a obrad lásky môžete spečatiť na pláži vyznaním si pravej lásky.

Bublifuky na svadbe

Las Vegas

Vykričaný, ukričaný, ale stále Las Vegas. Symbol zaručene netradičných svadieb. Môžete mať kostým, alebo ísť sám za seba. Vybrať si kostolík, kde sa sobášia rockové hviezdy, alebo uzavrieť manželstvo na miestach, kde sa prechádzajú hviezdy svetových mien. Hitom sú obrady v štýle Elvisa, kde vám aj jeho dvojník rád zaspieva. Štýlové svadobné kaplnky známe z filmov môžu byť aj na vašej svadobnej fotografii.

Maurícius

Ostrov, ktorý žije zo svadobnej turistiky. Preto sa netreba čudovať, že sa tu sobáši naozaj vo veľkom. Na druhej strane už len vstúpiť na horúci biely piesok je atmosféra nasiaknutá romantikou. Maurícius si vyskúšalo už mnoho Slovákov. Je dostupný, exotický a stvorený nielen na svadbu, ale aj svadobné noci, pretože tie sú tu skutočne horúce.

Najdrahšie svadby všetkých čias

Peniaze nezaručia lásku, ale na druhej strane sa do lásky oplatí investovať. Niekomu stačí malá svadba s dvoma svedkami. Nie je to zlé riešenie, pokiaľ ide o skutočne netradičný obrad. Veď koniec koncov, aj tak ide v prvom rade o mladomanželov. Ako sa však hovorí, každý špás niečo stojí a niektorí sú jednoducho svadobní megalomani.

Princ William a Kate Middleton

Svadba hviezdneho páru, ktorú sledoval celý svet. Preto si nemohli dovoliť nejaké lacné divadielko. Je to ľahké byť kráľom a mať rozpočet na svadbu neuveriteľných 32 miliónov dolárov. Z toho len šaty nevesty zhltli takmer pol milióna. Je to svadba, ktorá sa suverénne dostala na vrchol rebríčka najdrahších svadieb súčasnosti a máloktorá dvojica bude mať guráž na svoju lásku rozhádzať viac.

Kim Kardashian a Kris Humphries

Unikátna svadba, ktorá síce nebola najdrahšia, ale zapísala sa do dejín svadobných kuriozít ako najdrahšia svadba najkratšieho manželstva. Trvalo iba 72 dní, ale dvojica na oslavy svojej lásky v deň svadby minula 10 miliónov dolárov. Svadobná torta stála rovné dve tisícky. Všetko bolo luxusné, krásne, ale kratšie ako trvanlivé pečivo, ktoré sa na svadbe podávalo.

Salma Hayek a Francois-Henri Pinault

Za dobrú investíciu možno považovať 3,5 milióna dolárov určených na svadbu páru, ktorý to ťahá už od roku 2009. Svadba sa konala v benátskej opere Teatro La Fenice a medzi hosťami celebritného páru boli ďalšie celebrity vrátane Bona a Penelope Cruz.

Petra Ecclestone a James Stunt

Modelka a miliardár, to sľubuje skutočné zážitky. Svadba za 20 miliónov dolárov bola jedným z nich. Fľaša šampanského pre hostí za krásnych 6 000 dolárov. Ako svadobná kapela sa predstavili Black Eyed Peas a David Guetta. Ohňostroj stál 165 000 dolárov. To všetko sú chuťovky, ktoré občas zatienili aj veľkú krásu nevesty. Na láske sa podľa Jamesa šetriť naozaj nedá.

Šejk Mohammed Bin Rashid al Maktoum a princezná Hind Bint Maktoum

Ide o skutočný rekord. Dokázali na svadbu minúť 137 miliónov dolárov a tento počin sa zapísal do histórie ako tá najdrahšia svadba na celom svete a v histórii peňazí vôbec. Aby toho nebolo málo, na svadbe dubajského princa sa v roku 1978 zúčastnilo 20 000 hostí a deň, keď si povedali áno, bol v Dubaji vyhlásený za sviatok a hody trvali päť dní. Láska sa v moslimských krajinách zdá sa rozdáva plným priehrštím.

Foto: redakcia Next Future

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow