5. december 2020. Oto. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Život je zmena, vzostup nie je zaručený!

Jim Heidema Jim Heidema Jim Heidema  12.6.2014 12.6.2014  

V poslednom čase je môj život plný skutočne závažných zmien, nových výziev a príležitostí. Ako ste sa mohli dočítať v mojom predchádzajúcom článku, moja manželka a ja sme v záverečnej fáze sťahovania sa z Londýna v Ontariu Fort Smith (Northwest Territories v Kanade) do Toronta. Takže môj život je momentálne veľmi hektický a komplikovaný. Presúvať sa 4 900 km je veľmi zložitý a nákladný proces.

Navyše ma nedávno zaskočila ďalšia nečakaná výzva. Minulý piatok 23. mája som sa dozvedel, že mám rakovinu prostaty.

Bol to šok. Nevedel som si predstaviť, že tie malé, škaredé nádorové bunky sú odrazu v mojom tele. Cítil som sa zdravý, nemal som žiadne ťažkosti a aj môj prístup k životu je veľmi pozitívny, takže to pre mňa bolo jedno veľké a nepríjemné prekvapenie. Nie som si istý, či existuje nejaký spôsob, ktorým sa dá na túto situáciu pripraviť.

Po tom, ako som si ja sám vypočul túto správu, začal som proces informovania svojej rodiny, priateľov a ľudí, s ktorými som prišiel do styku. Som aktívny a optimisticky naladený jedinec a rovnako budem pristupovať aj k tomuto ochoreniu. Beriem to ako výzvu, pri ktorej je potrebné prekonať mnoho prekážok a čeliť udalostiam tvárou v tvár. S nádejou a úsmevom.

Rozhodol som sa teda prijať góly, ktoré som od života dostal, a pustiť sa do zápolenia, v ktorom prekonám svoju rakovinu.

1. Nemystifikovať rakovinu prostaty

Mnoho lekárov mi potvrdilo, že zo všetkých zhubných nádorov, ktoré môžu muži dostať, je rakovina prostaty to najlepšie. Viem, že to asi znie divne, ale je to skrátka typ rakoviny, ktorý ak je diagnostikovaný včas, existuje vysoký predpoklad na vyliečenie.

Preto by som chcel apelovať na všetkých, ktorí čítate tieto riadky a máte 40 alebo viac rokov. Nepodceňujte prevenciu a navštevujte lekára. Dajte sa vyšetriť. Bežné vyšetrenie však nestačí, dajte si urobiť aj krvné testy, ktoré môžu ľahko odhaliť vysokú hladinu PSA, ktorá môže znamenať rakovinu prostaty.

Všetci muži v určitom veku, naozaj všetci, majú nejaké problémy s prostatou, preto odporúčam, dajte si urobiť spomínané krvné testy na PSA hneď!

2. Hovorte o tom

Mám v pláne hovoriť o svojej chorobe so všetkými svojimi priateľmi. Chcem sa podeliť aj o nové poznatky, ktoré som získal, a bojovať proti tejto chorobe aj takýmto spôsobom. Chcem, aby ma moji priatelia pochopili a diskutovali o tom so mnou. 

Prosím, hovorte o tom ešte pred tým, ako budete nútení o tom hovoriť. 

Poznanie je moc. Urobte si čas a získajte prehľad. Preskúmajte nové informácie a možnosti.

3. Potrebujem vašu pomoc!

Potrebujem priania a modlitby každého z vás. Každé vaše prianie mi veľmi pomôže ostať pozitívnym aj v tejto situácii. Preto by som rád požiadal o pomoc každého.

Prosím, napíšte mi (v angličtine) na moju mailovú adresu: e.comdema@mjimhei, alebo jednoducho vyšlite smerom ku mne modlitbu alebo prianie, aby som cítil, že na mňa myslíte a ste so mnou.  

Viem, čo si mnohí z vás v tomto okamihu myslia: „chudák Jim“. Ale prosím vás, hlavne nebuďte kvôli mne smutní! Potrebujem vás. Milí čitatelia tohto článku, vaša nádej a podpora prostredníctvom vašich myšlienok a modlitieb mi pomôže najviac.

Moje nové poznatky

Rád by som sa s vami podelil aj o nové poznatky a zaujímavé informácie týkajúce sa výskumu, ktorý pomáha v boji proti rakovine. Chcel by som upozorniť na tento článok:

https://wausaunews.wordpress.com/2014/01/18/big-hospital-finally-telling-the-truth-about-cancer-johns-hopkins/

Strava

Keď je naša strava zlá a nekvalitná, kŕmime ňou vlastne rakovinové bunky a týmto ich podporujeme. Hovorí sa, že najlepšie (najchutnejšie), ale zároveň najhoršie, čo môžeme jesť, je cukor. Zdá sa, že rakovinové bunky majú taktiež rady cukor.

Takže s okamžitou platnosťou prestávam jesť cukry a sladkosti a v najbližších týždňoch (mesiacoch) zo svojej stravy vylúčim aj živočíšne produkty. Mám v úmysle čo najviac pomôcť môjmu telu v boji s rakovinu.

Predpokladám, že sa mnohí čudujete, prečo som s vami zdieľal takéto informácie prostredníctvom finančného magazínu. Je to preto, lebo ja nevnímam žiaden rozdiel medzi mojím súkromným a pracovným životom. Niektorí ľudia sa snažia oddeliť ​​osobný život od svojich profesionálnych a  obchodných aktivít. Ja to nie som schopný urobiť.

Milujem odvetvie finančných služieb a aj naďalej budem jeho súčasťou, aj keď možno kvalita a povaha mojich služieb bude ovplyvnená mojím bojom s rakovinou.

Ak by ste mali kedykoľvek chuť sa o tom so mnou porozprávať (chatovať), prosím, kontaktujte ma.

Myslite na mňa...

Jim

Foto: archív autora

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow