25. november 2020. Katarína. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Život mamičky sa po narodení bábätka zmení od základov

PR PR  27.4.2017 27.4.2017  

S príchodom malého dieťatka do rodiny sa doterajší život partnerov obráti hore nohami. Hlavnou prioritou nebudú záujmy partnerov, ale záujmy a hlavne zdravie najmenšieho člena rodiny. V konečnom dôsledku, treba s tým počítať. Viete do čoho idete. Vedeli ste, že pár rokov nebudete môcť spať celú noc, že budete musieť častokrát meniť obliečky do postieľky za čisté a že celé dni budete behať po domácnosti v teplákoch a vyťahanom dámskom (alebo väčšom pánskom) tričku s nenalíčenou tvárou.

Kilogramy naviac

Ešte v tehotenstve si budete zvykať na pribúdajúce kilogramy. Nastávajúce mamičky by však problém s narastajúcou hmotnosťou nemali príliš riešiť, práve naopak, je dobré, že budúca mamička priberá. Značí to, že dieťatko, ktoré sa v brušku mamičky vyvíja, rastie a je zdravé. Horšie by to bolo v prípade, keby dieťatko nepriberalo a pýtalo sa na svet oveľa skôr, ako je pôvodný termín pôrodu, ktorý stanovil gynekológ. Môže sa stať, že svoje obľúbené šaty, obľúbené nohavice, sukne, ale aj darované diamantové prstene nenavlečiete. Stojí to však za to. Ste zdravá, máte dosť energie a hlavne si po návšteve gynekológa môžete povedať, že aj vaše dieťatko v brušku je zdravé.

Prispôsobenie doterajšieho života

V prvých mesiacoch života dieťatka si budete musieť v prvom rade zvyknúť na zmeny. Čaká vás kojenie a celý ten kolobeh starostlivosti o dieťatko. Pre prvorodičku je toto obdobie stresujúce. Prepadajú popôrodnej depresii, za ktorú sa nemusia vôbec hanbiť. Bude to veľká zmena a zapierať by to bolo zbytočné. Uvidíte, že po čase sa váš stav zlepší a čo je hlavné, zmení sa aj vaša postava. Možno si budete môcť obliecť aj tie krásne 3D pančuchy, ktoré vám kúpil prednedávnom váš partner. Na tom však samozrejme nebude záležať. Sú aj oveľa dôležitejšie veci, ako to, či oblečiete pančuchy, ktoré ste pred tehotenstvom rady nosievali.

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow