26. november 2020. Kornel. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Životné zmeny

Jim Heidema Jim Heidema Jim Heidema  21.5.2014 21.5.2014  

Som v štádiu svojho života, keď sa chystám podstúpiť veľkú zmenu. Spolu s mojou ženou Bonnie, ktorá má vyše 40 rokov, sa toto leto sťahujeme zo stredu Kanady (2 hodiny od Toronta) do severnej Kanady, vzdialenej 4 629 km. Naším cieľom je priblížiť sa k nášmu najmladšiemu synovi a jeho drahej manželke, s ktorými chceme vychovávať naše vnúča. Verím, že zo všetkých vecí, ktoré som v živote urobil, je táto tá najvzácnejšia. Je to ten najkrajší dar, ktorý môžem ponúknuť svojmu vnukovi. Je to však aj podstatná zmena.

Zmeny sa v našich životoch objavujú v mnohých podobách. Prechod od batoľaťa k dieťaťu, od detstva k dospelosti, od študenta k pracujúcemu, od slobodného k zadanému, od slobodného páru k rodičom a neskôr od rodičov k starým rodičom, od zdravého ku chorému a nakoniec od života k smrti. Každý z týchto prechodov nám poskytuje možnosť rásť a rozvíjať sa. Áno, hoci sme v procese, keď tento svet opúšťame, niečo sa o sebe naučíme.

Keďže je tento článok určený pre finančný magazín, budem sa venovať najmä svojmu  prechodu k sektoru finančných služieb. Výzva, ktorej som čelil, keď som začínal svoju kariéru finančného agenta, a pravdepodobne jej čelí väčšina ľudí, je strach z predávania. Ako predajca finančných produktov musíte predávať seba, svoje produkty a svoju spoločnosť. Čo si ľudia neuvedomujú je, že každý na tejto planéte niečo predáva. Či sú to jeho vedomosti, zručnosti a/alebo schopnosti. Najdôležitejšia vec, ktorú som sa naučil počas svojej cesty k veľmi úspešnému finančnému agentovi, bolo počúvanie. Keď sa pozriem spätne, počúvanie bolo veľmi dôležité pri všetkých mojich minulých prechodoch. Keď niečo nie je v poriadku medzi mnou a Bonnie, je to často preto, že ju nepočúvam. Som presvedčený, že všetci manželia, ktorí čítajú tento článok, už boli v podobnej situácii. Ako predajca som často čelil v procese dokončenia predaja prekážkam, ktoré som si mnohokrát spôsobil sám tým, že som nepočúval.

Prechody by mohli byť jednoduchšie pre všetkých, ktorí sa ich zúčastňujú, keby sme sa všetci naučili počúvať. Počúvať ostatných a náš vnútorný hlas. Vnútorný hlas je váš hlas zdravého rozumu alebo vašej osobnej celistvosti.

Zmena je súčasťou života. Všetci čelíme zmenám v iných okamihoch nášho života. Ako sa s nimi vyrovnáme, je na nás. Ak práve čelíte niektorému z aspektov vášho života, či už profesionálnemu alebo osobnému, ste pravdepodobne vo fáze zmeny. Preto namiesto utápania sa vo vlastnom zúfalstve a starostiach o to, čo strácate, pozrite sa, čo tým môžete získať a naučiť sa z toho. Prechody ponúkajú skvelú príležitosť pre rast.

Som nadšený z prechodu, ktorým práve prechádzame, keďže sa posúvame vpred do novej kapitoly nášho života. Som šťastný, že máme syna a nevestu, ktorí nás pozvali do svojho domu a do svojich životov. Umožnili nám tiež zohrať významnú rolu v živote nášho vnuka. Zmeny vám umožňujú stať sa lepšími. To je to, čo mi ponúkli.

Prajem vám pokoj v duši, radosť z učenia sa nového a trpezlivosť so zmenou v týchto dôležitých etapách vášho života.

Foto: archív autora

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow