2. júl 2020. Berta. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Známe postavičky filmu a rozprávok v investičnom svete!

Marek Mittaš Marek Mittaš Marek Mittaš  5.12.2014 5.12.2014  

Produktové portfóliá bánk a poisťovní sú dnes skutočne pestré a rôznorodé. Kompetentný finančný agent z nich dokáže vybrať a odporúčať tie najvhodnejšie pre každého z nás individuálne a zvoliť vhodné poistenie či bankový produkt ušitý priamo na mieru. V redakcii sme sa rozhodli vás trochu pobaviť. S humorom a veľkým nadhľadom sme sa pozreli na to, aké bankové či poisťovacie produkty by sme ponúkli filmovým či kresleným hrdinom vzhľadom na ich charakter, temperament a zážitky. Prijemnú zábavu...

 

Strýko Držgroš

Jeho majetok je pôsobivý a on je rozhodne typom klienta, ktorý potrebuje svoje investície ochrániť aj zúročiť. Je skutočným biznismenom a hazardérom. Jeho každodennou prácou je sledovanie vývoja burzy. Miluje akciové aj hedžové fondy. Určite sa nezaobíde ani bez aplikácie na obchodovanie s komoditami.

Strýko Držgroš je navyše typ „športovca“, ktorý si každé ráno rád zapláva kraul vo svojom trezore plnom zlatých mincí. Jeho skoky medzi peniaze ale vyzerajú celkom drsne, preto by bol ideálnym kandidátom na Poistenie úrazu na čas nevyhnutného liečenia, respektíve denného odškodného. Určite by nechcel prísť o žiadne plnenie a istotu stabilného príjmu ani v prípade práceneschopnosti.

James Bond

Poisťovňu, ktorá by rada poistila Jamesa Bonda, by sme zrejme našli taktiež len na filmovom plátne, pričom tento film by bol iste zaradený do kategórie sci-fi. Ešte by ani nezaschol atrament na poistnej zmluve (v tomto prípade by bolo asi vhodnejšie online poistenie) a pán 007 by okamžite „vybrakoval“ poistné životných a neživotných rizík. Nebezpečnému agentovi by sa rozhodne oplatilo aj poistenie plavidiel a motorových vozidiel KASKO TOTAL. Horšie to však bude, keď príde na rad novela zákona o povinnom zmluvnom poistení a s ňou systém bonusov a malusov.

Zrejme existuje len jediný typ poistky, kde by poisťovne v tomto prípade neriešili plnenie za plnením a to Poistenie domácností. Pán Bond sa tam totiž veľmi často nevyskytuje. Je však možné, že ani žiaden domov nemá.

Snehulienka

Tradičná rozprávka o Snehulienke je vianočnou ukážkou toho, že nikto nie je imúnny voči zlobe a nešťastiu. Ani tá najkrajšia z najkrajších. Otrávené jablko uviaznuté v krku – tu sa dá pekne ilustrovať, čo znamená Združené poistenie, ktoré v sebe obsahuje dožitie, úmrtie, úraz, invaliditu. Poistenie viacerých rizík na jednej poistnej zmluve poskytuje istotu pre všetky prípady, ktoré by mohli postihnúť krásnu dievčinu. Rozprávky sa síce končia šťastným koncom, no so správnym poistením môže byť koniec ešte lepší.

Pocahontas

Pocahontas je asi najznámejšia Indiánka filmového plátna. V tomto prípade hneď môžeme odporúčať investičné zlato. Indiáni totiž nikdy nemali o tento kov núdzu. Pocahontas bola navyše dcérou náčelníka algonkinských Pamukeyov. Tí si vytvorili na atlantickom pobreží neskoršej Virgínie federáciu viacerých príbuzných kmeňov. Keďže to bola bojovníčka a rebelka, poisťovne radia jednoznačne Poistenie úrazu pre prípad lúpežného prepadu.

Forrest Gump

Nevyliečiteľný podivín a dobrák od kosti. Jednoznačne konzervatívny investor, ktorý nemá v živote príliš rád veľké prekvapenia a preto je ideálnym kandidátom na využívanie terminovaných vkladov. Keď sa do niečoho zahryzne, vie vydržať veľmi dlho. Je to rozhodne bežec „na dlhšie trate“. Preto ak podielové fondy, tak pokojne s dlhým investičným horizontom. Potvrdzuje to aj tým, že je beznádejný romantik, ktorý verí, že každá kríza sa raz skončí stúpajúcimi percentami na jeho účte. Dal by preto pokojne zelenú aj európskym dlhopisom a veril, že Grécko raz nájde svoju stratenú pozíciu ekonomického tigra. Ak tieto vlastnosti skombinujeme so správnym výberom poistenia, kapitálové a investičné poistky s garantovaným úrokom sú pre Forresta určite tá pravá cesta.

Simpsonovci

Predstavujú prototyp klasickej rodiny, takže sa im hodí aj klasické životné poistenie. V prípade Homera Simpsona by nebolo zlé uzavrieť aj Poistenie právnej ochrany rodiny. Nutnosťou je poistenie nehnuteľnosti aj domácnosti. Peňazí nie je nikdy nazvyš, takže namiesto investovania je vhodné riešiť dobrú hypotéku a poistenie splátok pre prípad vyhodenia z práce. Simpsonovcom sa plní americký sen na obrovský dom, keďže úročenie atakuje minimá. Mali by sa poponáhľať aj so zabezpečením detí, keďže od roku 2015 sa začínajú pravidlá sprísňovať a banky budú zisťovať, či je klient schopný splácať hypotéky aj v situácii, keď sa úroková miera zdvihne. Simpsonovci sú americkou paródiou na ich vlastný rodinný sen. Tento model života prebralo aj mnoho Slovákov, a preto sa určite ponuka pre rodinu Simpsonovcov hodí aj nejednej slovenskej domácnosti. 

Baby z Hriešneho tanca

Poistenie zlomeného srdca prirodzene neexistuje, ale úrazové poistenie je základom, bez ktorého by nemala nikdy skákať tú povestnú lastovičku. Pre tanečníkov by určite prišlo vhod aj špecifické pripoistenie niektorej z končatín. Hriešny tanec nie je len o láske, ale aj o vybavení dobrej telocvične a nákupe kostýmov na predstavenia. Úvery na čokoľvek s úrokovou mierou okolo 9 % by teda Baby pomohli vymaniť sa z područia solventných, ale konzervatívnych rodičov a hľadať svoje šťastie v náručí milovaného Johnyho.

Superman

Nepremožiteľný, silný a nezničiteľný. V zápale boja za dobrú vec často dochádza k vysokým škodám na majetku, preto hrdinovi dokonale padne Poistenie zodpovednosti za škodu pri výkone povolania. Superman totiž často na objekty, budovy a autá príliš nehľadí, ako ste si iste všimli. Čo sa týka bankových produktov, Superman je jasný kandidát privátneho bankovníctva. Pretože pri exkluzívnej starostlivosti privátneho bankára sa cíti každý tak trochu ako on. Všetko je možné...

Kevin McCallister zo Sám doma

Určite nie je vhodnejší kandidát na komplexné vyčerpanie poistného balíčka. Úrazové, životné, aj poistenie zodpovednosti za škodu. Keďže je Kevin ešte stále len dieťa, študentský účet v banke je pre mladého muža to pravé orechové. Bezpochyby aj s možnosťou platiť mobilom a bezkontaktne. Navyše s dobrým poistením by vďaka asistenčnej službe ani Kevin nikdy nebol doma sám.

Foto: Stockfresh

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow