19. október 2020. Kristián. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Zver na prehliadke

NextFuture NextFuture NextFuture  19.6.2015 19.6.2015  

Nachádzate sa na vašej víkendovej chatke pod horou a neviete sa nabažiť toho čerstvého vzduchu? Potrebovali ste uniknúť od smogu z mesta a potrebujete zrelaxovať so svojimi boľavými končatinami? Teplo v letných mesiacoch vám k tomu moc nepomáha, avšak pravidelným pitím tekutín sa to lepší. Ak máte záhradku pri lese, tak zbaľte len tie najnutnejšie veci a utekajte. Čerstvý vzduch vám prospeje.

Voľné priestranstvo

Les sa vyznačuje voľným priestranstvom bez oplotenia, bez múrov a bez brán. Avšak vaša záhradka pod lesom to mať musí! Stačí len pozinkované alebo poplastované pletivo, ktorého postavenie je priveľmi jednoduché. Inštaláciu by zvládlo snáď aj staršie dieťa. Pletivo bude mať ochrannú funkciu pred nepovolanými návštevníkmi z ríše zvierat. Takže sa nemusíte obávať, že si srnky, jelene alebo diviaky budú pochutnávať na plodoch vašej záhradky. Niekedy sa vám môže naskytnúť pohľad, keď sa lesná zver až priveľmi blízko priblíži k ľudským obydliam. Zvieratá už stratili svoju plachosť najmä preto, lebo sme im my ľudia brali ich potravu a oni potom prišli, obrazne povedané, k nám pýtať. Ak by sa však pohybovali v diaľke kam by vaše oko dobre nedovidelo, bolo by dobré mať niečo po ruke. Lupa to ale nebude.

Štyri oči

Pozeranie na zvieratá cez štyri oči nie je na škodu. Pýtate sa čo sú to tie štyri oči? Veď predsa my máme dve a kamarát ďalekohľad ďalšie dve! Pomôže nám dovidieť na zver, ktorá sa predvádza blízko našej chatky. Tak neotáľajte a siahnite po ňom. Kým sa zver ešte predvádza. Neschovávajte sa za kríky, kľudne pozorujte zvieratá z pohodlného kresla.

Chatka a nábytok

Bolo by asi zvláštne, keby ste na svojej víkendovej chatke pri lese nemali ani kus nábytku.  Zaobstarajte si záhradný nábytok. Ten sa vám tam bude dokonale hodiť. Svojou štýlovosťou a eleganciou si vás získa. Nie je náročný na prenášanie, takže ak vám nebude vyhovovať terasa na pozorovanie, presuňte sa pred chatku. Ale opatrne. Hocijaký prudký pohyb môže zver vyľakať.

Zdroje: Seocentrum s.r.o.

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow