27. september 2020. Cyprián. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Zvoľte si Tatry a zažite nezabudnuteľnú dovolenku

NextFuture NextFuture NextFuture  14.4.2016 14.4.2016  

Nezabudnuteľná dovolenka nemusí byť len tá pri mori. Aj naša malebná krajina ponúka mnoho fantastických zákutí, ktoré by ste aspoň raz za život mali navštíviť. Povinnosťou pravého Slováka je vybrať sa raz za čas na dovolenku do najvyšších hôr, ktoré tu máme. Niekedy je však problematickejšie zosúladiť čas a dovolenku. Podaktorí si nemôžu dovoliť ísť na dovolenku kedy sa im zachce. Ďalším výrazným problémom môže byť aj domáci miláčik. Ak máte doma psíka, je problematickejšie skĺbiť dovolenku v Tatrách a starostlivosť o štvornohého huncúta. Ak si lámete hlavu a hľadáte hotely pre psíka, zastavte sa.

 

Vedeli ste o tom, že aj na internete ponúkajú dovolenky so psíkmi v našich Vysokých Tatrách? Mnohé hotelové komplexy sa nechovajú nepríjemne ak si privediete so sebou psieho miláčika. Hotely, ktré akceptujú prítomnosť psa, si budete môcť pozrieť na webovej stránke interspa.sk. Prehľadne vypísané lokality a ceny pobytov vám umožnia aj z pohodlia svojho gauča pozrieť si najatraktívnejší pobyt pre vás, rodinného príslušníka a pre psíka.

Uľahčite si cestovanie a zaobstarajte si deflektory

Pre niekoho neznámy pojem, pre niekoho veľmi uznávaná pomôcka do auta. Čo to vlastne ten deflektor je? Deflektory sú protiprievanové bočné okenné lišty, ktoré vám zabezpečia jazdu bez prievanu. Pre fajčiarov veľmi výhodná pomôcka. Ak budete cestovať so psíkom do tatranskej prírody, deflektory sa vám taktiež zídu. Psík potrebuje čerstvý vzduch počas jazdy. Ak však nechcete, aby vám všetky veci lietali po interiéri automobilu a zároveň chcete čerstvý vzduch počas jazdy, vyberte si správne deflektory na váš typ auta. Na Škodu nemôžete dať deflektor na Kiu.

Poistite sa pred prípadným úrazom

Vysokotatranské podnebie býva zradné počas celého roka. Nemáte záruku, že cez leto, keď je u vás doma horúco, musí tak byť aj v Tatrách. Vysoká nadmorská výška priťahuje veľké množstvo mrakov, z ktorých postupne behom pár minút môže pršať. Poistite sa pred prípadnými úrazmi a majte istotu, že v prípade ošetrenia nebudete musieť dať lekárom všetky svoje úspory. Vybavte si cestovné poistenie do hôr. Buďte pripravení na prípade komplikácie, ktoré vám nevyčarujú úsmev na tvári.

Tatranská turistika si vyžaduje teplejšie oblečenie

Nepodceňuje tatranské počasie. Z minúty na minútu sa môže zmeniť o 360º. Teplejšie oblečenie je povinnosťou každého turistu, ktorý sa chystá vyskúšať si adrenalínovú turistiku v Tatrách. Turistické pánske mikiny Under Armour vás ochránia pred nástrahami vrtkavého tatranského počasia. Neostaňte zaskočení v kraťasoch a tielkách, keď teplota vzduchu v Tatrách rapídne klesne. Aj keď sa u vás doma bude zdať, že sa roztopíte, v Tatrách to tak nemusí byť. Myslite na to. Nemusíte byť Iľko, aby ste vedeli odhadnúť vrtkavé tatranské počasie.

Zdroje : seocentrum s. r. o.

Foto: Stockfresh,

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow