21. január 2021. Vincent. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Allianz – SP je pripravená na vyplácanie dôchodkov z druhého piliera

NextFuture NextFuture NextFuture  5.1.2015 5.1.2015  

Slovenská poisťovňa od Národnej banky Slovenska licenciu na vyplácanie dôchodkov z druhého piliera. Allianz – SP požiadala o rozšírené povolenie na vykonávanie tejto činnosti ako prvá poisťovňa na Slovensku už na konci augusta 2014.

Vyplácanie dôchodkov z druhého piliera je presne vymedzené zákonom, ktorý špecifikuje jeho rozsah a podmienky. Hlavným kritériom pri rozhodovaní sporiteľa, v ktorej poisťovni uzavrie zmluvu, bude výška dôchodku. Pri malých rozdieloch bude do rozhodovania vstupovať aj faktor spoľahlivosti a dôveryhodnosti poisťovne, ktorá bude dôchodok vyplácať. Skupina Allianz má silné zázemie a vo vyplácaní dôchodkov má dlhodobé skúsenosti v desiatkach krajín po celom svete. Pred desiatimi rokmi Allianz – SP založila Allianz – Slovenskú dôchodkovú správcovskú spoločnosť, ktorá sa stala lídrom na trhu starobného dôchodkového sporenia a sporí si v nej už viac ako 460-tisíc budúcich dôchodcov.

„Ako jednotka na slovenskom poistnom trhu chceme našim klientom ponúknuť komplexný balík finančných služieb, do ktorého patrí aj vyplácanie dôchodkov z druhého piliera. Príprava na plynulé vyplácanie trvala niekoľko mesiacov, aby sme vedeli rýchlo a k spokojnosti klientov riešiť rôzne životné situácie, do ktorých sa klienti počas výplaty môžu dostať a ktoré majú vplyv na prístup k ich nasporeným finančným prostriedkom,“ hovorí Marek Jankovič, predseda predstavenstva a prezident Allianz – Slovenskej poisťovne.

Zdroj: TS Allianz - Slovenská poisťovňa, a. s.

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow