26. november 2020. Kornel. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

AXA ČR A SR BUDE MAŤ NOVÉHO GENERÁLNEHO RIADITEĽA. MARTINA VOGLA VYSTRIEDA ROBERT GAUCI Z TALIANSKEJ AXA

NextFuture NextFuture NextFuture  9.11.2016 9.11.2016  

S účinnosťou od 15. novembra 2016 vystrieda Martina Vogla na poste generálneho riaditeľa AXA ČR a SR Robert Gauci (po schválení NBS), ktorý prichádza z AXA One Italy. Martin Vogl, ktorý pôsobil na pozícii generálneho riaditeľa pre Českú a Slovenskú republiku od roku 2011, sa z rodinných dôvodov rozhodol presťahovať do Švajčiarska, kde príjme novú profesijnú výzvu ako výkonný predseda predstavenstva švajčiarskej rodinnej firmy v oblasti finančných služieb.

 

Od roku 2013 viedol Robert Gauci transformáciu obchodných procesov, IT, digitalizácie a využívania dát v AXA Italy. Svoje rozsiahle skúsenosti z poisťovníctva a finančných služieb získaval nielen v AXA, ale aj na rôznych manažérskych pozíciách, vrátane postu generálneho riaditeľa pre Taliansko v  spoločnosti Alico/MetLife. Široké znalosti transformačných procesov a rozvoja obchodu budú jeho najväčším prínosom pre AXA ČR a SR. Robert Gauci bude pokračovať v napĺňaní stratégie AXA ČR a SR do roku 2020, ktorej prioritami sú zlepšovanie klientskeho servisu, kvalitné zabezpečenie životných rizík, dlhodobé sporenie a investovanie a obchodný rast v segmentoch zdravotného, úrazového a majetkového poistenia. Ďalšou ambíciou nového generálneho riaditeľa je zrýchlenie digitalizácie,  komunikácie a služieb, ktoré by malo výrazne podporiť rast profitability v kľúčových segmentoch v oboch krajinách.

 „Som veľmi dobre oboznámený s výsledkami českej a slovenskej AXA za posledných päť rokov a rád by som pokračoval v  rozvoji stratégie, ktorá je plne v súlade s mojim vnútorným nastavením a očakávaním. Teším sa na spoluprácu s českým a slovenským tímom a verím, že sa nám spoločne podarí stratégiu napĺňať i do budúcnosti,“ hovorí Robert Gauci.

Martin Vogl prišiel do skupiny AXA v roku 2001 s bohatými skúsenosťami z oblasti managementu a investičného poradenstva, pred príchodom do Českej republiky bol kľúčovým manažérom pre investície a bankové stratégie AXA v Nemecku. Pozíciu generálneho riaditeľa spoločnosti AXA ČR a SR prevzal Martin Vogl v roku 2011. Vedenie AXA v Česku a na Slovensku na čele s Martinom urobilo zo spoločnosti jedného z významných hráčov na trhu a lídra v oblasti inovácií na trhu finančných služieb, dosahujúceho veľmi dobré finančné výsledky.

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow