13. august 2020. Ľubomír. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

ING Životná poisťovňa a ING dôchodkové spoločnosti menia obchodné meno. Už čoskoro sa stanú NN.

NextFuture NextFuture NextFuture  23.2.2015 23.2.2015  

Od 23. marca 2015 budú mať ING Životná poisťovňa a ING dôchodkové spoločnosti (ING dôchodková správcovská spoločnosť a ING Tatry-Sympatia) v obchodnom mene namiesto ING značku NN. Tvárou kampane, ktorá predchádza rebrandingu firiem, je populárny škótsky herec Ewan McGregor, známy z filmov Moulin Rouge, Trainspotting alebo z novej celovečernej snímky Charlie Mortdecai, ktorá mala nedávno premiéru aj v slovenských kinách.

Zmena obchodného mena je dôsledkom oddelenia poisťovacej časti ING od ING Group, ktorého prvá etapa sa uzavrela v minulom roku vstupom NN Group na amsterdamskú burzu Euronext. Pre ING Bank, N.V., pobočka zahraničnej banky, sa nič nemení, tá bude aj naďalej pôsobiť pod svojím súčasným obchodným menom. Nové obchodné meno odkazuje k pôvodnému označeniu Nationale-Nederlanden, pod ktorým ING Životná poisťovňa v minulosti pôsobila na slovenskom trhu a ktoré niektoré zo spoločností patriacich do svetovej finančnej skupiny NN dodnes používajú.

"Názov NN sme vybrali práve kvôli odkazu na Nationale-Nederlanden, pôvodnú poisťovňu, ktorej meno u nás nikdy nestratilo zvuk. Poukazuje na pôsobivú tradíciu našej spoločnosti v oblasti poistenia a je zároveň aj symbolickou poslednou bodkou za spoločným pôsobením s ING Bankou. Pre klientov sa však týmto nič nemení. Hoci sa zmení naše obchodné meno, klienti i naďalej ostávajú našou prioritou číslo jeden a vždy budeme ich spoľahlivým partnerom, a to v zmysle našich NN hodnôt Clear (zrozumiteľnosť a transparentnosť), Care (starostlivosť a láskavosť, a Commit (spoľahlivosť a dôvera)," uvádza Jiří Čapek, generálny riaditeľ poisťovacej časti ING SR.

Mediálna kampaň, ktorá predchádza zmene časti obchodného mena z ING na NN, štartuje na Slovensku 23.2. 2015 a zahŕňa hraný televízny spot a prezentáciu v on-line médiách, vrátane sociálnych sietí. Klienti sú o zmene informovaní od konca januára tohto roka prostredníctvom listov aj elektronicky. Na TV spoty s Ewanom McGregorom plynule nadviaže od 23. marca 2015 hlavná kampaň, ktorú pripravila ING v lokálnej produkcii so zameraním na komunikáciu zmeny značky z ING na NN. 

Finančná skupina NN

ING Životná poisťovňa, a.s., ING dôchodková správcovská spoločnosť a ING Tatry – Sympatia, d.d.s., a.s. - po 23. 3. 2015 NN Životná poisťovňa, a.s., NN dôchodková správcovská spoločnosť, a.s. a NN Tatry – Sympatia, d.d.s., a.s. - sú súčasťou finančnej skupiny NN Group, ktorá poskytuje svoje služby viac než 15 miliónom klientov v 18 krajinách, o ktorých sa stará 12 000 zamestnancov. Finančná skupina NN Group nadväzuje na 170-ročnú tradíciu v oblasti finančných služieb. Nationale-Nederlanden odkazuje na názov, pod ktorým vstúpila ING Životná poisťovňa na slovenský trh v roku 1996. Finančná skupina NN Group sa zameriava na životné poistenie, sporenie na dôchodok a správu investícií.

ING Životná poisťovňa, a.s. / NN Životná poisťovňa, a.s.

ING Životná poisťovňa, a.s., vstúpila na slovenský trh v roku 1996. Obchodné meno Nationale - Nederlanden poisťovňa, a.s., sa neskôr zmenilo na ING Životná poisťovňa, a.s.. Tá patrí medzi popredných poskytovateľov inovatívnych produktov v oblasti životného poistenia. Ako prvá na slovenskom trhu ponúkla rizikové poistenie on-line.

ING dôchodková správcovská spoločnosť, a.s. / NN dôchodková správcovská spoločnosť, a.s.

ING Tatry - Sympatia, d.d.s., a.s. / NN Tatry - Sympatia, d.d.s., a.s.

ING dôchodková správcovská spoločnosť, a.s. vznikla v roku 2004 na základe dlhoročných skúseností finančnej skupiny ING v oblasti dôchodkov. Investuje a spravuje úspory sporiteľov na osobných dôchodkových účtoch. ING Tatry - Sympatia, d.d.s, a.s., vznikla transformáciou Prvej doplnkovej dôchodkovej poisťovne Tatry-Sympatia v roku 2006 a dnes poskytuje služby v oblasti doplnkového dôchodkového sporenia (III. pilier).

Zdroj :ING Životná poisťovňa a. s

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow