27. september 2020. Cyprián. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Klienti Groupamy sa môžu obrátiť na zahraničných lekárov

NextFuture NextFuture NextFuture  28.6.2016 28.6.2016  

Groupama poisťovňa začala ponúkať k rizikovému životnému poisteniu unikátnu službu. Klientom umožňuje konzultovať diagnózu s lekármi po celom svete.

Poisťovňa spustila túto službu v júni. Prostredníctvom webovej platformy Diagnose.me majú klienti s rizikovým životným poistením Bezpečný život bezplatný prístup k lekárom z popredných kliník v Európe a Spojených štátoch. Môžu tak získať posudok k svojmu zdravotnému stavu či poradenstvo od svetových špecialistov.

„Je to užitočné v situáciách, ak sa klient potrebuje poradiť so špičkovým odborníkom pri riešení svojho zdravotného problému, ak sa chce viac dozvedieť o alternatívnych možnostiach liečby svojej choroby, keď sa chce uistiť, že navrhnutá terapia je správna, alebo potrebuje poznať nezávislý názor, pretože dostal rôzne odporúčania,“ vysvetľuje riaditeľ Groupama poisťovne Tomáš Kalivoda.

Diagnose.me je online platforma, prostredníctvom ktorej môžu pacienti využívať služby špecializovaných lekárov bez ohľadu na to, v ktorej krajine sa nachádzajú. S Diagnose.me dnes spolupracuje viac než 150 špičkových lekárov z 30 krajín sveta a jej služby využíva vyše 10 000 pacientov. 67 % pacientov využilo službu na konzultáciu neurologických diagnóz, záujem je aj o konzultácie problémov s chrbticou či kĺbov, alebo onkologických diagnóz. Spoločnosť má sídlo v Holandsku a založili ju dvaja slovenskí podnikatelia – Ivan Štefunka a Lukáš Alner. Zakladatelia vytvorili tento portál na základe vlastných skúseností so závažnými diagnózami a zložitou cestou k informáciám, alebo k odborníkovi, ktorý by im poradil.

Prístup k službe Diagnose.me majú všetci klienti, ktorí si v Groupama poisťovni uzatvoria  rizikové životné poistenie s ročným poistným najmenej 200 eur, pričom ho môže využívať hlavná aj vedľajšia poistená osoba bezplatne. Pri ročnom poistnom viac ako 400 eur majú nárok na využívanie služby Diagnose.me všetky osoby uvedené v poistnej zmluve.

Ak chce klient využiť tento benefit, musí sa zaregistrovať na stránke prevádzkovateľa služby, kde uzatvorí osobitnú zmluvu o poskytnutí odborného posudku a nahrá svoju zdravotnú dokumentáciu. Portál mu odporučí medzinárodných odborníkov, z ktorých si môže vybrať. Posudky vyhotovujú špecialisti z odborov rádiológia, onkológia, neurológia, ortopédia, chirurgia, kardiológia a pediatria na vyše 50 diagnóz.

Portál následne zabezpečí preloženie zdravotnej dokumentácie klienta do angličtiny a do siedmich dní mu doručí posudok s odporúčaniami a návrhom liečby v slovenskom jazyku.

Zdroje : Groupama poisťovňa a. s.,

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow