17. január 2021. Nataša. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Liečbu protónom môže preplatiť Allianz – SP

NextFuture NextFuture NextFuture  23.10.2014 23.10.2014  

Protónová terapia je veľkou nádejou pre pacientov trpiacich na rôzne druhy onkologických ochorení. Pomôcť môže všade tam, kde sa momentálne používa liečba ožarovaním.

Silnejšie a šetrnejšie lúče protónu

V porovnaní s ožarovaním protónová liečba nie je agresívna k zdravým bunkám. Hlavným rozdielom je, že pri protónoch vodíka je možné dodať maximum látky priamo do tumoru bez toho, aby radikálne ohrozila zdravé tkanivá v okolí, pred alebo za nádorom. Efektívne tak ničí nosiča DNA chorej nádorovej bunky. Po aplikácii protónovej metódy sa dostavia neporovnateľne miernejšie vedľajšie účinky ako pri klasickom ožarovaní. Priebeh liečby je pre pacientov znesiteľnejší a zároveň šetrnejší.

V prípade, že liečba protónovou terapiou je u konkrétneho pacienta tou najlepšou voľbou pri liečení rakoviny, klienti Allianz – Slovenskej poisťovne trpiaci onkologickým ochorením môžu prostredníctvom poistenia Allianz Best Doctors využiť centrá, ktoré sa na takúto liečbu špecializujú.

Preplatenie liečby v zahraničí

Minulý rok priniesla Allianz – Slovenská poisťovňa na slovenský trh absolútnu novinku v podobe poistenia Allianz Best Doctors. „Tento unikátny produkt ponúka našim klientom špeciálne poistenie, ktoré im v prípade vážnych diagnóz zabezpečí a finančne pokryje prvotriednu zdravotnú starostlivosť v špičkových svetových zdravotníckych zariadeniach. Liečba v prestížnych zahraničných nemocniciach a konzultácia s najlepšími svetovými odborníkmi na dané choroby sa tak stáva dostupná pre každého,“ hovorí Andrea Leskovská, riaditeľka odboru manažmentu produktov Allianz – Slovenskej poisťovne.

Vďaka poisteniu Allianz Best Doctors klient získa vypracovanie štruktúrovaného odborného lekárskeho posudku od svetovo uznávaného špecialistu, ktorý stanoví diagnózu a odporučí najvhodnejšiu liečbu. Potom Allianz – SP nájde vyhovujúcich lekárov a liečebné centrá po celom svete a umožní klientovi vybrať si miesto liečby. Klient tak získa celkové krytie výdavkov až do výšky dvoch miliónov eur počas celej poistnej doby. Okrem toho poisťovňa zabezpečí prepravu klienta do vybraného zdravotníckeho zariadenia a kryje aj prepravu jednej sprevádzajúcej osoby a darcu, a to až do výšky 10-tisíc eur. Poisťovňa ďalej zaplatí ubytovanie do výšky 12-tisíc eur a takisto všetky ostatné výdavky, aby sa poistený mohol sústrediť výlučne na zotavovanie.

Allianz – SP ponúka poistenie Allianz Best Doctors ako samostatný produkt. Okrem liečby zhubného nádoru kryje toto u nás jedinečné poistenie aj iné zákroky a liečby, napríklad liečenie leukémie a Hodgkinovho lymfónu, by-pass koronárnej artérie, ale aj náhradu srdcovej chlopne, neurochirurgické zákroky a tiež transplantáciu orgánu alebo tkaniva, pri ktorej poistený pacient prijme obličku, časť pečene, pľúcny lalok, časť pankreasu alebo kostnú dreň.

Zdroj: TS ALLIANZ - SLOVENSKÁ POISŤOVŇA, A.S.

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow