27. september 2020. Cyprián. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Mladí ľudia majú do Allianz - SP dvere otvorené

NextFuture NextFuture NextFuture  23.6.2014 23.6.2014  

Práca poistného matematika, teda aktuára, už na prvý pohľad nie je jednoduchá. Zodpovednosť za kalkuláciu poistných sadzieb, výšku poistného, výpočty miery solventnosti, výšky technických rezerv a ich umiestnenia si vyžadujú skutočne vyškoleného a kompetentného experta.

Allianz - SP si uvedomuje, aká je prax pre študentov dôležitá a má záujem poskytnúť im skúsenosti z poisťovníckeho prostredia. A preto metodici z Allianz - SP študentom prednášali o neživotnom poistení a technických rezervách na Ekonomickej univerzite v Bratislave a následne ich pozvali do Allianz - Slovenskej poisťovne, aby si pozreli jej priestory a podrobnejšie sa oboznámili s náplňou práce aktuárov.

Jednou z ďalších príležitostí, ktoré Allianz - SP ponúka, je štvortýždňová certifikovaná letná stáž pre študentov 4. a 5. ročníka vysokých škôl s akýmkoľvek zameraním a so záujmom o oblasť financií a poisťovníctva. Mladí ľudia tak získajú kvalitný tréning v oblasti osobného rozvoja a investícií.

Allianz - SP vyberie skupinu študentov, ktorí na mesačnú stáž nastúpia 1. júla 2014. Okrem tvrdej práce s profesionálmi z najväčšej a najústretovejšej poisťovne na Slovensku na nich čaká aj zábava a súťaž o hodnotné ceny.

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow