18. január 2021. Bohdana. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Na Silvestra poistenie domova viacerí ocenili

NextFuture NextFuture NextFuture  8.1.2015 8.1.2015  

Hoci prechod do nového roka je už niekoľko dní za nami, poisťovne aj v týchto dňoch evidujú hlásenia zo silvestrovských osláv, kedy ľudí prekvapili nečakané udalosti. ČSOB Poisťovňa tento rok zaznamenala napríklad prípady zničených okien, ktoré boli poškodené následkom dopadu zábavnej pyrotechniky.

Pozor na zábavnú pyrotechniku

ČSOB Poisťovňa zaznamenala hlásenie poškodeného okna na dome, kde pyrotechnika rozbila jeho výplň. Do interiéru príbytku sa pyrotechnika našťastie nedostala, nakoľko okno malo trojité sklo a dôsledkom nárazu bola rozbitá len časť sklenenej výplne.

Výška spôsobenej škody sa odhaduje na cca 400 €.

ČSOB Poisťovňa eviduje zo silvestrovských osláv aj ďalšie hlásenie poškodeného okna. V tomto prípade pyrotechnika poškodila aj jeho rám a fasádu domu.

Škoda sa odhaduje na cca 800 €.

Poistenie domova chráni

Poistenie domova chráni pred výdavkami spôsobené nečakanými udalosťami.

Poistenie domácnosti

Poistenie domácnosti kryje škody na zariadení domova. Je to napríklad poškodený televízor, sedačka, obývacia stena, koberec, domáce spotrebiče a iné.  

Základné poisťované riziká sú požiar, výbuch, úder blesku, ale aj náraz alebo zrútenie lietadla či záplava alebo povodeň. Do základného poisťovacieho balíka patria aj riziká ako víchrica, krupobitie, silný dážď, zosuv pôdy, zrútenie skál, pád stromov či zemetrasenie. Poistenie zahŕňa aj škody spôsobené nárazom vozidla,  dymom, nadzvukovou vlnou, skratom elektromotora či škodu spôsobenú vodou z vodovodného zariadenia. Súčasťou je aj poistenie škôd pri krádeži a vandalizme. 

Poistenie nehnuteľnosti

Poistenie nehnuteľnosti kryje škody spôsobené na budove. Zahŕňa napríklad škody na streche, stenách, podlahách a ďalšie.

Základné poisťovacie riziká sú rovnaké ako pri poistení domácnosti.

Zdroj: TS ČSOB Poisťovňa

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow