24. september 2020. Ľuboš, Ľubor. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Na Slovensku začala pôsobiť Novis Poisťovňa

NextFuture NextFuture NextFuture  17.12.2013 17.12.2013  

Na slovenskom trhu začala pôsobiť nová životná poisťovňa, a to Novis Poisťovňa. Ako ďalej v utorok informoval jej generálny riaditeľ Siegfried Fatzi, založilo ju 15 akcionárov zo šiestich krajín.

Na slovenskom trhu začala pôsobiť nová životná poisťovňa, a to Novis Poisťovňa. Ako ďalej v utorok informoval jej generálny riaditeľ Siegfried Fatzi, založilo ju 15 akcionárov zo šiestich krajín.
Novis Poisťovňa s predajom produktov začína na Slovensku, postupne však plánuje zriadiť pobočky aj v Českej republike, Rakúsku a Nemecku, a to zhruba v druhom kvartáli budúceho roka. Sídlo má v Bratislave. "Bratislava má ideálnu polohu na riadenie okolitých krajín," povedal Fatzi.

25 inovácii pre aktuálne potreby

Cieľom novej poisťovne je reagovať na aktuálne potreby trhu súvisiace s poslednou veľkou krízou aj demografickým vývojom. "Vyvinuli sme 25 inovácií umožňujúcich nové riešenia a zapracovali ich do jedného poistno-finančného produktu," povedal Fatzi. Spoločnosť sa rozhodla ponúkať svoje produkty len cez osvedčených a nezávislých finančných sprostredkovateľov, ktorí spolupracujú s viacerými finančnými inštitúciami.
V prvom roku fungovania by Novis Poisťovňa chcela získať zhruba 6 tisíc nových zmlúv, v druhom roku 9 tisíc a v treťom asi 12 tisíc. Následne si chce portfólio udržiavať, prípadne mierne rásť. Zvyčajne platí, že pri rozbiehaní životnej poisťovne sú firmy v prvých troch až piatich rokoch stratové a až následne začnú byť v zisku. No ako povedal Fatzi, so stratovým hospodárením počíta len v prvom roku a v tom druhom už plánuje dosiahnuť zisk. Poisťovňa totiž nebude mať podľa jeho slov nákladné pobočkové siete, keďže predaj pôjde cez sprostredkovateľov, a ani neplánuje veľké investície do komerčných reklám.

Medzinárodní ankcionári

Predsedom predstavenstva a generálnym riaditeľom poisťovne Novis je Rakúšan Siegfried Fatzi, ktorý predtým na Slovensku riadil poisťovňu Wüstenrot, a to do konca marca 2010. V roku 1998 totiž založil na Slovensku Wüstenrot životnú poisťovňu, ktorá sa po piatich rokoch spojila s Univerzálnou bankovou poisťovňou a následne tak vznikla univerzálna Wüstenrot poisťovňa. Ďalšími členmi predstavenstva poisťovne Novis sú Peter Murgaš a Ľubomír Lorencovič.
V rámci pätnástich akcionárov Novisu je päť takých, čo reálne aj v spoločnosti vykonáva funkciu a pracuje. Zvyšných desať sú podľa Fatziho len investori s vloženým kapitálom. V rámci akcionárskeho delenia na fyzické a právnické osoby je vo firme 13 fyzických osôb a dve právnické osoby zo Slovinska a Anglicka.
Poisťovňa Novis požiadala o povolenie na vykonávanie poisťovacej činnosti pre poistný druh životného poistenia Národnú banku Slovenska koncom roka 2012. V Obchodnom registri SR je zapísaná od októbra 2013. Predmetom jej činnosti je poskytovať poistenie pre prípad smrti, dožitia, poistenie pre prípad smrti alebo dožitia, kombinácie týchto poistení spojené s investičným fondom, dôchodkové poistenie, pripoistenie pre prípad úrazu alebo choroby.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow