21. január 2021. Vincent. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

NN životná poisťovňa zdokonaľuje projekt asistenčných služieb

NextFuture NextFuture NextFuture  6.4.2016 6.4.2016  

Projekt NN Životnej poisťovne s názvom NN Rodinný lekár prichádza s inovatívnym prístupom voči pacientovi. Nové asistenčné služby majú novým i starým klientom poisťovne priniesť odborné posudzovanie diagnózy, sprostredkovanie odborných lekárov na presný čas, či dokonca videorozhovor s lekárom. Táto takzvaná telemedicína má poskytnúť kvalitnejšiu starostlivosť o pacienta a jeho rodinu na diaľku. Poisťovňa má do projektu zapojených zatiaľ šesť obvodných lekárov, ktorí sú zákazníkom k dispozícii 24 hodín denne.

 

NN rodinný lekár je služba, ktorou si môže klient už od prvého apríla tohto roku skvalitniť  zdravotnú starostlivosť spolu so svojou rodinou. Asistenčné služby lekára sa vzťahujú na klienta plus troch ďalších členov rodiny, ktorí majú spoločné trvalé bydlisko. Poisťovňa chce novým produktom skvalitniť starostlivosť o klienta na diaľku rýchlejším stanovením diagnózy, poradenstvom pri výbere liekov, sprostredkovaní odborných lekárov a skrátením pobytu v čakárňach.

NN životná poisťovňa aj vďaka vlastnému prieskumu u pacientov odhalila ich dĺžku čakania, ktorá prevyšuje v niektorých prípadoch i tri hodiny. Pacienti v prieskume hovorili aj o skúsenosti s chorobami, ktoré si odniesli s čakární.

 „K lekárovi si často ideme len pre odporučenie na vyšetrenie, ale aj tak musíme väčšinou čakať v čakárni plnej chorých ľudí. Okrem toho, že nás to stojí čas, vystavujeme sa i riziku nakazenia,“ hovorí MUDr. Etela Janeková, odborný garant služby NN Rodinný lekár.

Odborný názor a moderný prístup

Vďaka asistenčnej službe si môže klient požiadať aj o druhý odborný názor lekára.

„Druhý lekársky názor vám môže nielen výrazne ušetriť čas a peniaze, ale niekedy i zachrániť život,“ tvrdí Janeková.

Rodinný lekár je taktiež produktom, ktorý využíva moderné možnosti asistenčných služieb. „Uvedomujeme si, že telemedicína nikdy úplne nenahradí štandardné zdravotné služby. V niektorých oblastiach to však ide, pričom to môže byť pre pacienta rýchlejšie, lacnejšie a pohodlnejšie riešenie. To sú hlavné dôvody, pre ktoré sme sa rozhodli ponúknuť našim poistencom a ich rodinám moderné telemedicínske služby dostupné nonstop 24 hodín denne iba za 1 euro mesačne,“ hovorí Jiří Čapek, generálny riaditeľ NN Slovensko. Klienti môžu po prvý krát v rámci zdravotnej poisťovne využívať aj program Skype na komunikáciu s lekárom.

Rozšírené služby

Štandardná cena NN Rodinného lekára je pre neklientov 149 eur ročne, klienti NN Životnej poisťovne a NN dôchodkových spoločností ich môžu získať za jedno euro mesačne. To platí pre nových klientov poisťovne, tí starí výhodnú cenu dostanú v prípade, ak svoje štandardné životné poistenie pripoistia o jeden poistný produkt navyše.

Službu môže získať každý, kto si zriadi životné poistenie, vrátane nového rizikového životného poistenia s názvom NN Protect. „Taktiež ak si k akémukoľvek existujúcemu životnému poisteniu zriadi pripoistenie, alebo uzatvorí zmluvu o doplnkovom dôchodkovom sporení,“ uvádza NN životná poisťovňa vo svojej tlačovej správe.

Parametre produktu NN Rodinný lekár

  • 24-hodinová dostupnosť lekára na telefóne 7 dní v týždni.
  • Poradenstvo so špičkovými lekármi  aj prostredníctvom videohovoru.
  • Získanie druhého lekárskeho názoru od špičkových odborníkov.
  • Vyšetrenie bez dlhého čakania.
  • Odporučenie na odborné vyšetrenie zaslané e-mailom.
  • Objednanie na presný čas k odborníkovi v mieste
    podľa želania pacienta.
  • Akékoľvek zdravotné konzultácie i k užívaniu liekov.

Zdroje a foto: NN životná poisťovňa

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow