5. december 2020. Oto. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Počet nehôd hlásených z PZP klesol

NextFuture NextFuture NextFuture  23.2.2015 23.2.2015  

Ani v minulom roku sa vodičom dopravné nehody na cestách nevyhýbali. Pozitívom však je, že ich počet podľa štatistík klesol. Čísla Slovenskej kancelárie poisťovateľov hovoria totiž o tom, že v minulom roku bolo nahlásených 122 491 poistných udalostí plnených z povinného zmluvného poistenia. V porovnaní s predchádzajúcim rokom je to pokles o 331 hlásení. ČSOB Poisťovňa v tejto súvislosti zaznamenala viacero hlásení ako napríklad zrážku auta s vlakom či diviakom. Poistencom vyplatila z povinného zmluvného poistenia tisícky eur.

Zrážka auta s vlakom

ČSOB Poisťovňa zaevidovala zrážku auta s vlakom. Nehoda sa stala v blízkosti bydliska poisteného. Vodič auta sa nedostatočne presvedčil o bezpečnosti prejazdu železničným priecestím a nastala zrážka. Nehoda sa našťastie obišla bez vážnych zranení. Škoda na vlakovej súprave bola vyčíslená na viac ako 64 000 eur. Škody v hodnote 30 000 eur vznikli aj na technických zariadeniach, ktoré slúžia zabezpečeniu prevádzky železničnej trate.

Zrážka auta a diviaka

ČSOB Poisťovňa zaznamenala aj prípad, kedy poistenec zrazil na ceste diviaka, ktorý sa odrazil do oprotiidúceho auta a následne ešte do ďalšieho. ČSOB Poisťovňa v tomto prípade vyplatila autám vzniknutú škodu v sume približne 8 000 eur.

Zrážka dvoch áut

Poistenec ČSOB Poisťovne dostal šmyk a narazil do oprotiidúceho vozidla. Pri dopravnej nehode sa zranilo šesť osôb. Poisťovňa vyplatila poškodeným spolu viac ako 154 000 eur. Za zranenia, ktoré utŕžilo v aute dieťa, bolo vyplatené takmer 9 000 eur z úrazového poistenia detí, ktoré je automatickou súčasťou  PZP ČSOB Poisťovne bez žiadneho platenia poistného navyše.

Prečo je PZP dôležité

Povinné zmluvné poistenie je poistenie zodpovednosti za škodu spôsobenú prevádzkou auta. Povinnosť mať tento druh poistenia ukladá majiteľom áut zákon a malo by ho mať každé vozidlo.

Priemerný vek vodiča s povinným zmluvným poistením je podľa údajov ČSOB Poisťovne medzi 40 až 50 rokov.

PZP od ČSOB Poisťovne

ČSOB Poisťovňa ponúka PZP už od 63 eur. Výhodné ceny sú najmä pre vozidlá s výkonom motora do 112 kW. Poistenec môže počítať s možnosťou vstupného bonusu až do výšky 55 % či zľavou za dieťa do 30 % a za ďalšie produkty ČSOB Finančnej skupiny 5 %. Súčasťou PZP je aj bezplatné úrazové poistenie detí do 15 rokov, ak sa im stane úraz pri preprave v motorovom vozidle s PZP od ČSOB Poisťovne.

Zdroj : ČSOB Finančná skupina

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow