21. január 2021. Vincent. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Poistenie zaplatí aj zničený tovar pri predvianočných nákupoch

NextFuture NextFuture NextFuture  19.12.2014 19.12.2014  

Počas vianočných a novoročných sviatkov sa poisťovňa Generali každoročne stretáva so škodami, ktoré hradí z poistenia zodpovednosti za škodu. Ide o prípady, keď klient poškodí tovar v obchode, vytopí susedov pri napúšťaní vane pre kapra, alebo spôsobí škodu tretej osobe pri odpaľovaní zábavnej pyrotechniky.

Poistenie zodpovednosti za škodu kryje škody, ktoré spôsobí klient, jeho najbližší alebo domáci miláčik tretej osobe na veciach, majetku alebo na zdraví. Poisťovňa Generali eviduje prípad, keď bola rodina na nákupoch v kúpeľňovom štúdiu a dieťa zhodilo a rozbilo vystavené umývadlo. Ďalší klient sa vybral na nákup oblečenia, zrejme neodhadol veľkosť nohavíc a pri skúšaní ich roztrhol. V oboch prípadoch hradila škodu poisťovňa.

Okrem škôd v súvislosti s predvianočným zhonom v obchodoch sa Generali stretáva aj s prípadmi, keď klienti vytopia susedov. Dôvodom je kúpa živého kapra, ktorého chcú nechať plávať vo vani alebo v umývadle. Istý klient vložil živého kapra dokonca do akvária pre rybičky. Rodinu kapor v akváriu zaujal natoľko, že nešťastne akvárium rozbili a vytopili ako svoj byt, tak aj susedov o poschodie nižšie.

Samostatnou kapitolou je vianočné osvetlenie a zábavná pyrotechnika. Pri vianočnom osvetlení klientom odporúčame, aby pred odchodom z domu dôkladne skontrolovali stav všetkých elektrospotrebičov a elektrických zariadení a vianočné osvetlenie nenechávali zažaté v neprítomnosti. Dôležité je tiež kupovať kvalitné výrobky od overených výrobcov so zárukou, nakoľko najčastejšie škody spôsobujú práve sviečky neznámeho pôvodu kupované na trhoviskách.

Pri neodbornej manipulácii s pyrotechnikou prichádza k vážnym úrazom, ale aj k škodám na cudzom majetku. Generali zaznamenala prípad, keď sa vystrelená svetlica odrazila tak, že vletela oknom do spálne bytu, kde spálila posteľ s perinami, vankúšmi, dekou, ale aj ratanový obklad. V súvislosti so zábavnou pyrotechnikou poisťovňa eviduje aj škody na zdraví, ktoré ľuďom spôsobili vystresované a vyplašené psy. Poistenie kryje aj tieto prípady a klientov chráni aj vtedy, keď vyplašený pes vybehne na cestu a zapríčiní dopravnú nehodu.

Poistenie zodpovednosti za škodu by nemali klienti podceňovať ani pri zimných športoch. Je možné si ho uzavrieť na lyžovačku do zahraničia v rámci cestovného poistenia, alebo ako samostatný produkt, ktorý kryje škody na území Slovenska. Klienti hlásia najčastejšie nehody, pri ktorých spôsobia úraz inému lyžiarovi alebo snowboardistovi priamo na svahu. Nasledujú škody na lyžiarskej výbave a oblečení. Poistné plnenie z poistenia zodpovednosti môže dosahovať až niekoľko desiatok tisíc eur. Svedčí o tom aj prípad klienta, ktorý v jednom rakúskom lyžiarskom stredisku nedobrzdil pri dojazde k lanovke a zrazil ženu, ktorá kráčala pri svahu. V týchto prípadoch je klient povinný bezodkladne hlásiť škodu asistenčnej službe, ktorá mu odporučí, ako ďalej postupovať. K podobným nešťastiam prichádza aj na Slovensku a výnimkou nie sú ani iné zimné športy. Pri korčuľovaní na zimnom štadióne vrazil klient do inej osoby, ktorá spadla na ľadovú plochu a zlomila si predné zuby. Z poistenia jej bolo hradené bolestné a ošetrenie zubov.

Zdroj: GENERALI GROUP

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow