19. október 2020. Kristián. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Pravidelná platba poistného – rýchlo a spoľahlivo

NextFuture NextFuture NextFuture  21.5.2015 21.5.2015  

Poistenci zdravotnej poisťovne Dôvera majú nový nástroj na platenie zdravotného poistenia. Novinka s názvom KomfortPlatba prináša pohodlné a spoľahlivé platenie preddavkov, dlžného poistného, splátok splátkového kalendára či ročného zúčtovania. Poistenci sa nemusia trápiť termínom ani výškou úhrady preddavkov, všetko potrebné zariadi na základe ich súhlasu priamo Dôvera.

Nová služba, podobne ako už zaužívaná platba poistného cardPay, využíva praktickú stránku platobných kariet. „Sme priaznivcami inovácií, ktoré zvyšujú pohodlie našich klientov. Odteraz môžu naši poistenci prostredníctvom platobnej karty platiť  svoje poistné opakovane, vždy načas a v správnej sume,“  hovorí  o novinke Radomír Vereš, finančný riaditeľ zdravotnej poisťovne Dôvera.

Praktická služba

Využívanie novej služby KomfortPlatba dokáže poistencom ušetriť veľa času. Už nebudú  musieť každý mesiac chodiť do pobočky zdravotnej poisťovne a zisťovať, koľko majú platiť. Ak sa napríklad zníži výška preddavku, pretože poistenec bol časť mesiaca práceneschopný, a zdravotná poisťovňa je o tom včas  informovaná, tak pri samotnej realizácii platby sa z platobnej karty stiahne príslušná nižšia suma.  Poistenci nemusia sledovať správy o prípadnom zvýšení preddavku na prelome kalendárneho roka, pretože systém platbu automaticky upraví so zohľadnením maximálnej platby (denného limitu), ktorú si každý poistenec nastavil v elektronickej pobočke spolu s ďalšími parametrami pre túto službu.

Rýchlosť úhrady je bezkonkurenčná, čo je veľkou výhodou oproti klasickým prevodným príkazom, trvalým príkazom alebo poštovým prevodom, ktoré môžu trvať aj niekoľko dní. V praxi to znamená, že v okamihu realizácie KomfortPlatby je suma pripísaná okamžite na stav účtu klienta v Dôvere. Celá platba prebehne on-line, bez čakania kým bude fyzicky pripísaná na účet zdravotnej poisťovne v Štátnej pokladnici. Realizáciu platby ihneď potvrdíme poistencovi SMS/mailovou notifikáciou a môže si ju overiť aj vo svojom stave účtu v Elektronickej pobočke.

Ďalšou výhodou je, že pre KomfortPlatbu sú určené jednoznačné identifikátory, vďaka ktorým sa nestane chyba či preklep napríklad vo variabilnom symbole, prípadne že niektorý z identifikátorov poistenec  zabudne vypísať, ako je to bežné pri prevodných príkazoch alebo poštových poukážkach.

Aktivácia služby

 Pohodlné platenie poistného, KomfortPlatbu, si môžu poistenci Dôvery aktivovať pri najbližšej platbe platobnou kartou cez Elektronickú pobočku. Každý klient si môže nastaviť viacero parametrov, napríklad maximálnu výšku platby, počet opakovaní platby či čas, na ktorý dáva súhlas s realizovaním opakovaných úhrad.

Informovanosť a diskrétnosť

Pred vypršaním súhlasu na KomfortPlatbu klientovi pošleme upozornenie, aby si ho včas stihol predĺžiť. Služba akceptuje domáce aj medzinárodné platobné karty spoločností Maestro a VISA.

Dôvera poistencov zakaždým  informuje o zrealizovanej platbe, aby ju prípadne mohli v sporných prípadoch reklamovať, alebo zablokovať realizáciu ďalších platieb. Parametre sa dajú kedykoľvek meniť a v prípade nespokojnosti  je možné  súhlas na opakované platby odvolať.

Pri využívaní tejto služby pracovníci Dôvery neprídu do styku s údajmi z platobnej karty poistenca. Tie má k dispozícii len banka, ktorej poistenec zadáva údaje z karty na jej zabezpečený platobný portál.

Zdroje: DÔVERA ZDRAVOTNÁ POISŤOVŇA, A.S.

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow