27. september 2020. Cyprián. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Regina Ovesny-Straka odchádza z poisťovne Kooperativa

NextFuture NextFuture NextFuture  17.12.2015 17.12.2015  

Neprešiel ani jeden rok odkedy bola Mag. Regina Ovesny-Straka menovaná do funkcie predsedníčky predstavenstva a riaditeľky poisťovne Kooperativa, napriek tomu sa s dozornou radou poisťovne definitívne dohodla už aj na odchode. Nahradiť ju má Ing. Vladimír Bakeš. Dôvody odvolania zatiaľ poisťovňa nespresnila.

 

Regina Ovesny Straka bola vo funkcií predsedníčky predstavenstva a generálnej riaditeľky poisťovne od 1. apríla 2015. Vo funkcií nahradila Ing. Juraja Lelkesa, ktorý sa stal špeciálnym poradcom VIG pre Slovensko a Rumunsko. K 31. decembru 2015, Mag. Regina Ovesny-Straka, zloží všetky funkcie v rámci spoločnosti.

Do funkcie generálneho riaditeľa a predsedu predstavenstva spoločnosti Kooperativa poisťovňa, a.s. VIG bol s účinkom k 1. januáru 2016 dozornou radou menovaný Ing. Vladimír Bakeš. Aktuálne je generálnym riaditeľom a predsedom predstavenstva spoločnosti Komunálna poisťovňa, a.s. VIG. Od 1. januára 2016 bude pôsobiť ako generálny riaditeľ a predseda predstavenstva v oboch spoločnostiach. S okamžitou platnosťou odchádza zo svojej funkcie člena predstavenstva spoločnosti Kooperativa aj Mgr. Erik Nikmon.

Ing. Vladimír Bakeš je absolvent Slovenskej technickej univerzity Bratislava. Svoju kariéru začal v slovenskej skupine VIG (Vienna Insurance Group) v roku 2000 ako obchodný riaditeľ agentúry Bratislava. V roku 2001 sa stal riaditeľom agentúry Bratislava, v roku 2003 napokon riaditeľom obchodu pre celé Slovensko. V roku 2004 bol menovaný do predstavenstva spoločnosti Kooperativa. Od februára 2008 sa stal zároveň aj členom predstavenstva Komunálnej poisťovne. V októbri 2009 odstúpil Ing. Vladimír Bakeš z predstavenstva spoločnosti Kooperativa a prevzal v pozícii generálneho riaditeľa predsedníctvo v predstavenstve spoločnosti Komunálna poisťovňa, ktorú vedie doteraz.

Predstavenstvo spoločnosti Kooperativa poisťovňa, a.s. VIG bude od 1. januára 2016 pôsobiť v nasledujúcom zložení:
Ing. Vladimír Bakeš, generálny riaditeľ a predseda predstavenstva
Kurt Ebner, námestník generálneho riaditeľa, člen predstavenstva
Mgr. Zdeno Gossányi, člen predstavenstva
Ing. Vladimír Chalupka, člen predstavenstva
Ing. Viera Kubašová, členka predstavenstva

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow