26. november 2020. Kornel. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Renata Mrázová, generálna riaditeľka NN SR/ČR odchádza do holandskej centrály NN Group

NextFuture NextFuture NextFuture  17.6.2015 17.6.2015  

S platnosťou od 1. augusta 2015 nastúpi Renata Mrázová na pozíciu „Global Head of HR“ v holandskej centrále NN Group. V novej pozícii bude mať na starosť manažment ľudských zdrojov v celej skupine NN. Do centrály sa presúva z pozície generálnej riaditeľky NN pre Česko a Slovenskú republiku. Vedením spoločnosti bude dočasne poverený súčasný finančný riaditeľ NN ČR Peter van Ooijen.

„Do centrály NN Group odchádzam na pozíciu, kde sa budem môcť viac zamerať na HR a prácu s ľuďmi. Tí sú totiž pre mňa to najdôležitejšie, čo má každá spoločnosť. Verím, že moja znalosť biznisu s jeho silnými i slabými stránkami môže napomôcť tomu, aby sa na prvom mieste myslelo na ľudí - klientov, zamestnancov, ženy, mužov, deti, seniorov, skrátka spoločnosť v tom najširšom slova zmysle,“ uviedla k svojmu odchodu Renata Mrázová, generálna riaditeľka NN SR/ČR.

Renata Mrázová začala pracovať pre skupinu NN (predtým ING) v roku 2000 ako finančná riaditeľka pre Českú republiku a Slovensko a pôsobila tu až do roku 2005. Po štvorročnej pauze, počas ktorej zakladala a viedla Direct poisťovňu a venovala sa rodinnej firme, sa v roku 2009 opäť vrátila na pozíciu finančnej riaditeľky a v roku 2011 bola menovaná generálnou riaditeľkou poisťovacej časti ING ČR/SR.

Už od roku 2005 sa pravidelne umiestňuje v rebríčku TOP 25 žien českého biznisu, v ktorom bola vlani označená za prvú dámu českého biznisu a zároveň za jednu z desiatich najúspešnejších žien desaťročia. Časopis Forbes ju v posledných rokoch zaraďuje medzi najvplyvnejšie ženy v Českej republike. R. Mrázová sa tiež angažuje v projektoch, ktoré podporujú zastúpenie žien v manažérskych pozíciách - je napr. členkou kolégia projektu Minerva21, ktorý sa usiluje o zvýšenie podielu žien v českom biznise a usporadúva celý rad vzdelávacích seminárov s cieľom zvýšiť ich sebavedomie a profesijné znalosti.

Jej líderstvo medzi ženami v biznise dokladá aj členstvo v správnej rade Odyssey, ktorá viac ako 5 rokov zabezpečuje mentoringový program orientujúci sa na podporu ženského leadershipu a aktívnu podporu programu Equilibrium Britskej obchodnej komory. Okrem toho je členkou radu časopisov: Business Woman, Prague Leadership Institute a klubu finančných riaditeľov CFO. Od tohto roku je členkou prezídia Českej manažérskej asociácie a ďalej dlhodobou členkou prezídia Českej asociácie poisťovní. Zastáva i rolu ambasádorky projektu Mentoring začínajúcich učiteľov a je veľmi aktívna v oblasti spoločenskej zodpovednosti, a to nielen ako najvyššia predstaviteľka NN, ale aj ako súkromná osoba.

Renata je vydatá, má dve dcéry a vo voľnom čase sa najradšej venuje cestovaniu, športu, histórii umenia, maľovaniu, architektúre a interiérovému dizajnu.

Zdroje a foto: NN Životná poisťovňa

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow