16. január 2021. Kristína. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Rodinný lekár na telefóne? Teraz ho môžete získať zdarma spolu s detským poistením

NextFuture NextFuture NextFuture  14.12.2015 14.12.2015  

Celý deň všetko v poriadku a večer odrazu dieťa dostane horúčky a vy pozorujete, že prichádza choroba. Ambulancia pediatra je už zatvorená a na pohotovosť je to ďaleko.

Túto situáciu vám pomôže zvládnuť nové detské poistenie ŠTART. Poisťovňa Aegon ho ponúka od novembra a okrem poistnej ochrany zahŕňa v podobe bezplatného bonusu aj poradenskú telefonickú službu Rodinný lekár.

Služba Rodinný lekár v podobe  telefonickej konzultácie s odborným lekárom, v rámci poistenia ŠTART sa vzťahuje na poistené dieťa.

„Na lekárov sa môžete obrátiť s akýmkoľvek zdravotným problémom. Náš lekársky tím je pripravený zodpovedať vaše otázky telefonicky alebo prostredníctvom internetovej služby Skype. Internetový videohovor obzvlášť oceníte v prípadoch, kedy je potrebné aby lekár pacienta videl. Takisto je veľmi užitočný počas dovolenky v zahraničí,“ vysvetľuje Patrik Senko, zástupca spoločnosti Rodinný lekár.

Konzultácia s videohovorom má veľké výhody  napríklad pri alergických reakciách, ranách, opuchoch a podobne. Pri bežných ochoreniach stačí jednoduchý telefonát.

Tím profesionálnych lekárov a klinických farmakológov poskytne cennú radu aj v prípade, ak potrebujete konzultovať užívanie konkrétnych liekov, ich zloženie či kombinácie rôznych liečiv.

Služba je dostupná sedem dní v týždni od 16:00 hodiny do 22:00 hodiny – teda práve v čase, kedy je už návšteva bežného pediatra pomerne komplikovaná.

Doktori zo služby Rodinný lekár sú vám nápomocní aj pri vybavovaní tzv.  výmenných lístkov na špeciálne vyšetrenie, doplňujúce odbery a podobne. Rodinný lekár zaistí promptný termín v mieste vášho bydliska, výmenný lístok vám pošle e-mailom alebo poštou. Vyhnete sa tým čakaniu v čakárni plnej chorých detí.

Poistenie ŠTART bolo vytvorené na základe požiadaviek dnešných rodičov a je určené najmä pre menšie deti. Ide o variabilný produkt, ktorý kombinuje viacero výhod a benefitov.

V prvom rade poskytuje poistnú ochranu pre dieťa i jeho rodičov. Prostredníctvom jednej zmluvy je okrem dieťaťa možné poistiť i dve dospelé osoby – tzv. tútorov. V prípade úmrtia čo i len jedného z dvoch tútorov poisťovňa automaticky na seba preberá platbu poistného po celú zvyšnú dobu trvania zmluvy. Okrem základného poistenia ponúka ŠTART viacero voliteľných doplnkových poistení. Medzi vyhľadávané patrí doplnkové poistenie závažných chorôb a trvalých následkov úrazu. Úrazové poistenia je teraz navyše možné získať so špeciálnou detskou zľavou až do výšky 55 percent.

Ďalšou výhodou nového produktu je možnosť vytvoriť dieťaťu štartovací kapitál do života. Výber alikvotnej časti peňazí z osobného konta je možný bez poplatku už po 36 mesiacoch od začiatku poistenia. Vložené úspory sa pravidelne zhodnocujú, investičnú stratégiu si opäť volí klient. ŠTART ponúka garantované zhodnotenie vo výške 1,9 % p. a. alebo možnosť investovať v jednom z ôsmich finančných fondov.

„Klient sám rozhoduje kedy a na aký účel tieto peniaze použije. Pre dieťa získa žiadaný finančný zdroj na platbu škôlky, štúdium, cestovanie či vlastné bývania a osamostatnenie sa,“ hovorí Dana Macková, manažérka produktového oddelenia poisťovne Aegon.

Zdroje: AEGON ŽIVOTNÁ POISŤOVŇA, A.S.

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow