18. január 2021. Bohdana. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Slovenský Wüstenrot od nového roku s novým zložením predstavenstva

zdroj:Wüstenrot zdroj:Wüstenrot zdroj:Wüstenrot  10.1.2017 10.1.2017  

Novým členom predstavenstiev Wüstenrot poisťovne, a.s. a Wüstenrot stavebnej sporiteľne, a.s. sa s účinnosťou od 1. januára 2017 stal Dr. Klaus Wöhry, ktorý prichádza na Slovensko z rakúskeho Wüstenrotu. Na pozícii člena predstavenstiev oboch spoločností nahradil Mag. Michaela Zieglera.

Dr. Klaus Wöhry je absolventom štúdia ekonomiky na univerzite v rakúskom Grazi, doktorandského štúdia sociálnych a ekonomických vied na univerzite v Innsbrucku a univerzitného kurzu projektového manažmentu v Salzburgu. Má certifikáty Internal Auditor, Financial Services Auditor a Risk Management Assessor (všetky z Institute of Internal Auditors, USA). Dlhé roky pracoval ako riadiaci pracovník v oblasti finančníctva, a to hlavne pod značkou Wüstenrot v širšom európskom kontexte. Pôsobil ako člen predstavenstva Wüstenrot poisťovne v Poľsku, člen dozornej rady Wüstenrot stavebnej sporiteľne v Chorvátsku a v rokoch 2009 až 2012 pôsobil ako člen dozornej rady Wüstenrot poisťovne na Slovensku. Vo Wüstenrot Gruppe v Salzburgu zastával pozíciu vedúceho manažmentu projektového portfólia a strategického plánovania. Popritom sa venoval aj publikačnej činnosti a vyučoval na Wirtschaftsuniversität Wien.

„Som presvedčený, že bohaté skúsenosti Dr. Wöhryho, hlavne v oblasti projektového a procesného manažmentu a plánovania budú pre naše spoločnosti v tomto náročnom období veľkým prínosom“, povedal predseda predstavenstva Ing. Jozef Adamkov.

Ako sa vyjadril Dr. Klaus Wöhry osobne: "Návrat na Slovensko v pozícii člena predstavenstva je pre mňa veľkým potešením. Teším sa na spoluprácu s predstavenstvom aj so zamestnancami a som presvedčený, že spoločne zvládneme výzvy, ktorým čelí finančný sektor, ako aj slovenská ekonomika.“

Predstavenstvá oboch spoločností zostávajú trojčlenné. Aktuálne zloženie predstavenstiev spoločností Wüstenrot na Slovensku:

Wüstenrot stavebná sporiteľňa, a.s.

Ing. Jozef Adamkov, predseda

Mag. Christian Sollinger, CIIA, člen

Dr. Klaus Wöhry, člen

Wüstenrot poisťovňa, a.s.

Ing. Jozef Adamkov, predseda

Mag. Christian Sollinger, CIIA, člen

Dr. Klaus Wöhry, člen

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow