23. október 2020. Alojzia. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Správne poistenie bývania zaručí aj bezstarostnú lyžovačku

NextFuture NextFuture NextFuture  12.2.2015 12.2.2015  

Sneh na horách priláka mnohé rodiny na prázdninovú lyžovačku. Úrazy na svahu, zranenia s následkami či poškodený majetok. Ako vám dokáže pomôcť vaša poisťovňa? Ochráňte svoje zdravie, peňaženku a domácnosť aj počas prázdnin a mimo domova. Poistenie bývania DOM KOMPLET od Aegonu ponúka komplexnú ochranu zdravia i majetku.

V čase jarných prázdnin a lyžovačky mnoho rodín opúšťa svoje domovy a mieri na zasnežené svahy. Veľa domácnosti ostáva na niekoľko dní opustených. Správnym rozhodnutím je domácnosť zabezpečiť proti zlodejom či poškodeniu, ktoré môže vzniknúť napríklad vytopením od susedov.

Počas jarných prázdnin určite príde vhod aj poistenie proti úrazu. Navyše také, ktoré ochráni všetkých členov rodiny. V neposlednom rade sa odporúča aj poistenie zodpovednosti. Nik nevie, čo sa na svahu môže prihodiť, dospelým i deťom. Škodu, ktorú spôsobíte vy, uhradí poisťovňa.

V poisťovni Aegon sa môžete ochrániť voči všetkým spomínaným rizikám v rámci poistenia nehnuteľnosti a domácnosti DOM KOMPLET, ku ktorému si priplatíte pripoistenie úrazu za 9 euro na celý rok.

Poistenie úrazu má celosvetovú platnosť a poskytuje krytie pre všetkých členov rodiny, ktorí žijú v spoločnej domácnosti. Poistenie zodpovednosti, ktoré je súčasťou takejto zmluvy, platí tiež aj pre ostatných členov domácnosti a vzťahuje sa na všetky krajiny Európskej únie.

Ochrana nehnuteľnosti a domácnosti

Opustený domov láka zlodejov. Poistenie nehnuteľnosti a domácnosti sa vzťahuje nielen na ukradnuté veci, no aj na veci, ktoré neželaný návštevník poškodí či úplne zničí.

Môže sa stať aj to, že váš byt v čase neprítomnosti vytopí sused a škody budú väčšie, pretože nebudete môcť adekvátne rýchlo zasiahnuť.

Nezabudnite:

 • Váš príbytok musíte zabezpečiť tak, aby zlodej musel prekonať prekážku (napríklad zámok na dverách či zatvorené okno).
 • Poistnú udalosť po príchode okamžite zdokumentujte a nahláste nielen polícii, ale aj poisťovni – najlepšie je spraviť detailnú fotodokumentáciu. Pokiaľ je to možné, do obhliadky s ničím nehýbte.
 • Odkladajte si doklady od vybavenia domácnosti, tak jednoduchšie preukážete hodnotu odcudzenej či poškodenej veci.
 • Overte si, či máte v poisťovni správne nastavené aktuálne poistné sumy. Predídete tak nepríjemným sklamaniam pri vyplácaní poistného plnenia, ktoré môžu nastať v prípade podhodnotenia poistnej sumy.

Poistenie zodpovednosti

Na svahu nastávajú rôzne nepredvídateľné situácie. Môže sa stať, že neúmyselne pri lyžovaní niekoho zraníte. Ak nie ste pripravení, okrem vášho svedomia vás zaťaží aj nemalá náhrada škôd. Najmä ak obeti zostanú trvalé následky.

„Poistenie zodpovednosti je súčasťou majetkového poistenia DOM KOMPLET, poskytuje finančnú ochranu až do výšky 30.000 eur resp. 100.000 eur, podľa voľby klienta,“ vysvetľuje Dana Macková, manažérka produktového oddelenia.   

Znamená to, že ak spôsobíte svojim správaním škodu na zdraví inej osobe, poisťovňa uhradí s tým spojené liečebné náklady vrátane nutnej prepravy vrtuľníkom či iným prepravným prostriedkom.

Zároveň poisťovňa hradí aj škody na cudzom majetku, napríklad ak nezvládnete jazdu a narazíte do iného lyžiara, ktorému tak spadne a rozbije sa fotoaparát či kamera. Podobne v prípade, že zabrzdíte až o stenu lyžiarskeho bufetu a podarí sa vám rozbiť jeho sklenené okno.

Nezabudnite:

 • Nikdy neriešte poistnú udalosť v strese alebo pod nátlakom. Takisto sa vyhnite podpisu dokumentov či tlačív, ktoré nie sú pre vás zrozumiteľné.
 • Pri poškodení zdravia je vhodné privolať zdravotnú pomoc, aby bol zdokumentovaný rozsah poškodenia zdravia ihneď pri úraze.
 • Vyžiadajte si kontaktné údaje od účastníkov ako aj svedkov, môžu sa vám zísť pri následnom prešetrovaní okolností poistnej udalosti.
 • Ak to situácia dovolí, opäť sa odporúča vyhotoviť čo najpresnejšiu fotodokumentáciu a ihneď kontaktovať svoju poisťovňu.
 • Pred jazdou na svahu nepite alkohol a ak chcete, aby vám poisťovňa uhradila škody nejazdite na neoznačených tratiach.

Úrazové poistenie

Úraz na svahu hrozí každému, aj seba lepšiemu lyžiarovi. „Výhodou úrazového pripoistenia k poisteniu domácnosti DOM KOMPLET je to, že sa bude vzťahovať na všetkých členov poistenej domácnosti a platí na celom svete. Je jedno, či sa vám úraz prihodí v Tatrách alebo Himalájach,“ hovorí Dana Macková.

Ak sa teda stane nešťastie vám alebo vašim deťom, poisťovňa hradí percento z poistnej sumy zodpovedajúce rozsahu trvalých následkov a paušálnu sumu pri zlomeninách.

Nezabudnite:

 • Podobne ako pri poistení zodpovednosti za škodu pred jazdou na svahu nepite alkohol a nejazdite na neoznačených tratiach.
 • Nehrajte sa zbytočne na hrdinu. Akékoľvek, aj na prvý pohľad banálne zranenie, môže mať neskôr nepríjemné následky na vašom zdraví (napríklad pri zranení hlavy, pri pádoch a podobne). Choďte preto okamžite k lekárovi a odložte si lekársky nález a všetky záznamy, ktoré dokumentujú liečbu vášho úrazu. 

Zdroj: TS AEGON

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow