28. september 2020. Václav. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Sú rizikovejšie Dušičky či Halloween?

NextFuture NextFuture NextFuture  6.11.2013 6.11.2013  

Či už ste zástancom pokoja počas „Dušičiek“ alebo bujarého Halloweenu, nasledujúce sviatočné dni predstavujú z pohľadu poisťovne zvýšené riziko škôd na majetku či zdraví.

Zhustená premávka, ktorá sprevádza dni pre „Dušičkami“ spolu s mokrými či zasneženými cestami znamená zvýšené riziko vzniku dopravných nehôd. Allianz – Slovenská poisťovňa evidovala v minulom roku 31. 10. 2012, teda deň pred „Dušičkami“, 259 poistných udalostí z povinného či havarijného poistenia, pričom škody dosiahli výšku 460-tisíc eur. V porovnaní s priemerným októbrovým dňom (214 poistných udalostí vo výške takmer 300-tisíc eur) na cestách ide o značný nárast aj poistných udalostí a aj celkovej výšky škôd. Odborníci spoločnosti Allianz na bezpečnosť na cestách preto odporúčajú dodržiavať niekoľko základných pravidiel, ktoré vodičom pomôžu doraziť bezpečne a bez zbytočných komplikácií:

  • Skontrolujte si stav svojich pneumatík. Ak cestujete do severnejších oblastí, kde je riziko sneženia vyššie, zimné pneumatiky sú nutnosť!
  • V situáciách zo zníženou viditeľnosťou využívajte diaľkové či hmlové svetlá. Nezabúdajte však, že môžu oproti idúce autá oslepiť a využívajte ich tak ohľaduplne.
  • Jazdite pomalšie ako obvykle a v prípade, že musíte prudko zabrzdiť, signalizujte to vodičom za vami.
  • Viac ako inokedy dodržujte bezpečnú vzdialenosť. Na mokrej a šmykľavej vozovke je brzdová dráha dlhšia.

Zdroj a foto: TS Allianz - Slovenská poisťovňa, a. s.

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow