23. október 2020. Alojzia. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Úrazové poistenie pre vodičov s doživotnou rentou

NextFuture NextFuture NextFuture  17.4.2015 17.4.2015  

Vodiči, ktorí budú mať dopravnú nehodu a zostanú s trvalými následkami, môžu mať odteraz do konca života doživotnú rentu. ČSOB Poisťovňa ponúka úrazové poistenie pre vodiča s doživotnou rentou ako prvá poisťovňa na Slovensku.

 

Ako to funguje

Úrazové poistenie vodiča je exkluzívnym produktom na slovenskom poistnom trhu. Hlavnou myšlienkou produktu je pokryť požiadavky klienta – vodiča, ktorý nie je krytý z jeho PZP pri škodách na zdraví.

Po dopravných nehodách má stále veľa vodičov trvalé následky. Pre nich samotných ako aj pre ich rodiny  je to nielen psychická, ale i finančná záťaž. Starostlivosť o ťažko zraneného sa skôr či neskôr presunie na rodinných príslušníkov alebo odborných asistentov, ktorých treba zaplatiť.

Doživotná mesačná renta

ČSOB Poisťovňa vie v týchto prípadoch ľuďom pomôcť. V prípade ťažkých trvalých následkov úrazu spôsobeného dopravnou nehodou bude poistenému vyplácať mesačnú rentu do konca jeho života, prípadne jednorazové plnenie pre prípad úrazovej smrti. Výška renty je závislá od zvoleného poistného balíka a veku poisteného v čase dopravnej nehody. Jej výška sa pohybuje od 250 € do 1800 € mesačne, pričom poistný balík Basic vyjde klienta na 55 €, Standard na 110 € a VIP balík na 165 € ročne.

Poistenie na 195 diagnóz

Poistená osoba je poistená na konkrétnych 195 medicínskych diagnóz, ktoré sú svojou podstatou trvalé a jednoznačne hodnotiteľné. Poistný produkt je určený všetkým vodičom osobných a dodávkových motorových vozidiel do 3,5 tony. Pre účely poistenia nie je podstatné, či poistený v čase dopravnej nehody viedol svoje súkromné, služobné alebo napríklad i požičané motorové vozidlo.

Platné v prípade poistnej udalosti kdekoľvek vo svete

Poistná udalosť môže nastať kdekoľvek na svete, preto bude poistený krytý na dovolenke v Chorvátsku, na služobnej ceste v Nemecku, ako napríklad aj na nákupoch v Rakúsku či Maďarsku.

Tento produkt je ponúkaný samostatne, je však vhodným doplnkom k PZP a havarijnému poisteniu. Nekonkuruje ani životnému poisteniu, s ktorým sa vie tiež veľmi dobre spojiť. 

Zdroje a foto: ČSOB POISŤOVŇA /p>

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow