27. september 2020. Cyprián. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

V lete môže prísť vhod...

NextFuture NextFuture NextFuture  10.7.2015 10.7.2015  

Sezóna dovoleniek je v plnom prúde. Pred vycestovaním za relaxom nezabudnite na zabezpečenie seba i svojho príbytku, aby ste si chvíle voľna mohli užiť a spokojní sa vrátiť domov.

 

Do batožiny si „pribaľte“ aj cestovné poistenie

Ktovie kam až vás letné cesty zavedú a čo vás postretne... Majte preto aj vhodné poistenie – adekvátne k destinácii, charakteru a dĺžke pobytu či možným rizikám. V rozhodujúcej chvíli pomôže a ušetrí nemalé náklady. Cestovné poistenie môže mať rôzny rozsah krytia a limity plnenia, čo je v prípade poistnej udalosti rozhodujúce. Venujte preto dostatočnú pozornosť tomu, čo pre vás môže byť užitočné a či je to v poistení zahrnuté. Vo Wüstenrot poisťovni máte na výber podľa:

  • Dĺžky pobytu: krátkodobé cestovné poistenie (do 90 dní) · ročné poistenie (do 180 dní) · ročné poistenie (nepretržitý ročný pobyt) · krátkodobé alebo ročné poistenie – zásah horskej služby v SR
  • Cieľovej destinácie: susedné štáty SR (zvýhodnená sadzba: ČR, Rakúsko, Maďarsko, Ukrajina, Poľsko) · Európa a Stredomorie (Turecko, Tunisko, Izrael, Kanárske ostrovy, Egypt) · svet
  • Rozsahu krytia: liečebné náklady · trvalé následky v dôsledku úrazu* · zodpovednosť za škodu (na zdraví a na majetku)* · batožina a strata dokladov · meškanie batožiny · právna ochrana · storno zájazdu a nevyužitá dovolenka · technická pomoc a odťah vozidla // * možnosť zvoliť si výšku poistnej sumy
  • Rozšíreného krytie: rodina · vyšší vek · pracovná cesta · pracovná cesta riziková · šport

Voľbou poistenia na mieru vašej cesty či pobytu si zabezpečíte potrebnú poistnú ochranu a neplatíte viac, ako je pre vás užitočné. Ak už nejaké cestovné poistenie máte, preverte si, čo zahŕňa a podľa potreby si dopoistite, čo vám chýba a mohlo by sa hodiť. Napríklad poistenie zásahu horskej služby v SR, ak sa chystáte do našich hôr. Vo Wüstenrot poisťovni je k dispozícii aj samostatne. Aktívna dovolenka a športové zážitky patria k letu. Trochu opatrnosti však tiež. Zvlášť, ak sú „členmi výpravy“ aj neplnoleté a neposedné deti. Poistenie zodpovednosti za škodu vtedy môže prísť vhod. Výšky poistného sa obávať nemusíte. Rodina, dve dospelé osoby do 69 rokov a deti do 21 rokov, má vo Wüstenrote rodinnú zľavu až do 60 %. Poistenie tak získa za skvelú cenu. Cestovné poistenie môžete uzavrieť aj z pohodlia domova na www.wuestenrot.sk.

Chráňte si aj majetok, ktorý neberiete so sebou

S prázdninami a dovolenkami si zväčša spájame cestovné poistenie, ale každý majiteľ bytu či domu by mal mať uzavreté aj poistenie bývania. Poistenie nehnuteľnosti a domácnosti počas sezóny dovoleniek stúpa na význame, keďže svoj majetok nechávate určitý čas bez dohľadu. V prípade škodovej udalosti spojenej s krádežou či vlámaním môže byť riešenie následkov bez poistenia finančne náročné a zaťažujúce rodinný rozpočet. Do pozornosti by sme vám preto chceli dať komplexné poistenie bývania od Wüstenrot poisťovne, v ktorom máte automaticky kryté aj riziká krádeže či vlámania, a to bez nutnosti dojednávať si pripoistenia. Každopádne však pred odchodom na dovolenku nezabudnite zavrieť okná, uzamknúť nehnuteľnosť, skontrolovať spotrebiče, ktoré by mohli spôsobiť požiar, a zastaviť hlavný prívod vody.

Dobré vedieť...

  • Nehnuteľnosť, ktorú chcete poistiť, by mala byť obývaná min. 270 dní v roku. Poistiť je možné aj neobývanú nehnuteľnosť, ak je v rekonštrukcii alebo vo výstavbe, vo Wüstenrot poisťovni dokonca so zľavou až 40 %.
  • Poistenie domácnosti sa vzťahuje na veci vo vlastníctve poisteného a ostatných príslušníkov domácnosti, ako aj na veci vypožičané či prenajaté (od inej osoby na základe písomnej zmluvy alebo oprávnenia).

Zdroje a foto: WÜSTENROT POISŤOVŇA, A.S.

Foto: Stockfresh

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow