30. september 2020. Jarolím. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Vstup Chorvátska do EÚ ovplyvní aj cestovné poistenie

NextFuture NextFuture NextFuture  20.7.2013 20.7.2013  

Chorvátsko je už roky jedným z najobľúbenejších dovolenkových miest Slovákov. Novinkou tohto roka je vstup Chorvátska do EÚ. Od 1. júla teda padla ďalšia bariéra medzi Slovenskom a Chorvátskom, ktorá zjednodušuje cestovanie k „slovenskému moru“.

 

Znamená to koniec povinnej hotovosti na pobyt, upravujú sa podmienky cestovného poistenia a zjednodušuje sa ošetrenie v štátnych nemocniciach. No odborníci stále odporúčajú myslieť aj na cestovné poistenie, aby sa konečný účet za dovolenku nezvýšil kvôli zdravotným problémom, ošetreniam v neštátnych zariadeniach a zabezpečovaniu návratu na Slovensko po ošetrení.

„Od 1. júla síce platí v Chorvátsku Európsky preukaz zdravotného poistenia, no ten nekryje napríklad náklady za spoluúčasť pacienta, náklady za prevoz na Slovensko alebo náklady pri ošetrení v zariadeniach, ktoré nie sú súčasťou verejného zdravotného poistenia. Je preto vhodné mať na dovolenku aj komerčné cestovné poistenie,“ uviedla Alexandra Pavlovičová, generálna riaditeľka Poisťovne Poštovej banky.

Nečakané zranenie dokáže skomplikovať celú dovolenku. O to viac, ak rodinný rozpočet nedokáže pokryť všetky liečebné náklady. Cena pohotovostných ošetrení sa môže vyšplhať na stovky, v niektorých prípadoch až na tisícky eur. V Chorvátsku vás napríklad môže vyjsť ošetrenie pri tráviacich problémoch viac ako 80 eur, pri zranení rúk vyše 100 eur a doprava sanitkou do 250 eur.

Ak si chcete užiť prázdniny bez obáv a zbytočných starostí, pribaľte si do kufra okrem ochranného krému aj cestovné poistenie. Pomôže vašej peňaženke pri nečakaných výdavkoch na lekára alebo pri strate batožiny,“ povedala Alexandra Pavlovičová z Poisťovne Poštovej banky.

Nepredvídateľné položky sa z dovolenkového rozpočtu dajú odstrániť. Vďaka cestovnému poisteniu od Poisťovne Poštovej banky ich máte možnosť nechať na iných. Informácie o výhodách poistenia nájdete aj na www.ppabk.sk

Zdroj: Poisťovňa poštovej banky, Foto: www.stockfresh.com

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow