1. október 2020. Arnold. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Životné poistenie je zodpovednosť

Jana Ondrejka Jana Ondrejka Jana Ondrejka  25.1.2013 25.1.2013  

Na tému životného poistenia a vzťahu Slovákov k nemu sme sa porozprávali s Viceprezident rezortu obchodu životných poistení v Allianz - Slovenskej poisťovni, a. s., s pánom Markom Tomašovičom.

Stali ste sa novým viceprezidentom rezortu obchodu životných poistení v Allianz - Slovenskej poisťovni, a. s. Je to novovytvorený rezort. Čo bolo hlavným dôvodom jeho vytvorenia?

Hlavným dôvodom je snaha viac a intenzívnejšie sa zamerať na obchod so životným poistením, ktorý má na Slovensku veľký potenciál rastu. Pre mňa, a myslím si, že pre každého z nás, znamená životné poistenie v prvom rade istotu v prípadoch, keď sa ocitneme v nezávideniahodnej situácii a potrebujeme pomôcť. Životné poistenie predstavuje zodpovednosť voči mojej rodine a spokojný spánok.

Ako vnímate súčasný finančný trh? Jeho zmeny spôsobené následkami finančnej krízy a pod.?

Napriek ekonomickej situácii a častým legislatívnym zmenám budúcnosť vidím pozitívne.

Aký je podľa vášho názoru vzťah Slovákov k životnému poisteniu?

Na Slovensku je dnes trh životného poistenia stále pozadu za vyspelou Európou, čo sa týka počtu poistných zmlúv na jedného obyvateľa i priemernej výšky poistnej sumy. To nám dáva právo očakávať v najbližších rokoch rast. Aj banky učia Slovákov, že k úveru je potrebné zabezpečenie životným poistením, čo v preklade znamená, že ak mám akékoľvek záväzky – rodinu a úvery, musím sa zabezpečiť pre prípad nepredvídateľných udalostí, akými sú ochorenia, úrazy, dlhodobá práceneschopnosť, či v tom najhoršom prípade smrť.

Ako sú vnímaní samotní makléri?

Predaj životného poistenia bude s postupom času výlučne v rukách profesionálov, ktorí sa venujú len tejto oblasti a neustále sa v nej vzdelávajú. Klient sa teda bude môcť spoľahnúť na informácie, ktoré mu sprostredkovateľ poistenia poskytne, nebude zavádzaný a v rôznych životných etapách mu poskytne najlepšie riešenia.

Aká bola vaša prvá skúsenosť so životným poistením?

Asi ako u každého z nás, moja prvá skúsenosť vznikla uzatvorením životného poistenia.

Allianz kladie stále väčší dôraz na obchod v životnom poistení. Aj v tejto súvislosti, ale zároveň aj ako odborníka s bohatými skúsenosťami, by som sa vás rada opýtala ako vidíte budúcnosť v oblasti životného poistenia? Povedzme, že aj s prihliadnutím na demografický vývoj.

Demografický vývoj je v celej Európe veľmi nepriaznivý, preto je dôležité spoliehať sa sám na seba a myslieť na financovanie života počas dôchodku čím skôr. Okrem toho, ak si uzatvárate životné poistenie v mladšom veku, je to pre vás lacnejšie. Onedlho vstúpi do platnosti nová európska smernica o rovnosti pohlaví, ktorá v životnom poistení zvýši poistné pre ženy. Preto odporúčam pri rozmýšľaní o životnej poistke dlho neváhať a využiť príležitosť uzatvoriť si poistku za súčasných podmienok.

Ďakujeme za rozhovor.

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow