26. november 2020. Kornel. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Ako je to v prípade rozvodu manželov? Ako je potrebné postupovať ďalej pri splácaní spotrebného úveru, ktorý si manželia zobrali už počas manželstva? Je možné aj takýto úver refinancovať a rozdeliť?

NextFuture NextFuture NextFuture  3.4.2014 3.4.2014  Poradňa Poradňa
 

Úver naďalej platí ten, ktorý je uvedený v zmluve ako dlžník. Pokiaľ sú v zmluve manžel alebo manželka uvedení ako spoludlžníci, podieľajú sa na splácaní úveru aj oni, a to  v prípade, ak úver nie je splácaný dlžníkom. Takýto úver je možné refinancovať.

Chcel by som sa opýtať, ak by som si preniesol úver do ZUNO Banky, býva pri poskytovaných úveroch súčasťou zmlúv aj rozhodcovská doložka?

Áno, rozhodcovská doložka je súčasťou zmluvy. Klient má však možnosť voľby. Už pri vypisovaní žiadosti sa môže rozhodnúť, či súhlasí resp. nesúhlasí s riešením sporov v Rozhodcovskom konaní.

Odpovedal: Jozef Dudáš

Produktový špecialista úverových produktov online banky ZUNO pre Slovensko a Českú republiku. Je zodpovedný za analýzy a štatistiky v oblasti úverov, tvorbe ponúk pre klientov, podieľa sa na testovaní a kontrole funkcionalít online bankingu. Pracuje taktiež na vývoji nových produktov a ich aktívneho začleňovania do celkového portfólia banky.

Foto: Stockfresh

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow