28. máj 2020. Viliam. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Marcové zasadnutie členov redakčnej rady Next Future

Alica Balaščíková Alica Balaščíková Alica Balaščíková  8.4.2014 8.4.2014  

Marcové stretnutie zástupcov najväčších bánk a poisťovní Slovenska, ako aj Národnej banky Slovenska, sa konalo v Tulip House Boutique Hotel. Členovia redakčnej rady magazínu Next Future sa zaoberali aktuálnymi otázkami z finančného trhu.

 

Prvou diskusnou témou boli bonusy a malusy v havarijnom poistení. Rozoberali sa podmienky na ich určovanie, ako sa premietajú do ceny poistenia a taktiež postup pri predaji auta alebo zmene poisťovne.

V poslednom období zaznamenali viaceré banky útoky na internetbanking. Preto druhou témou, aktuálnou najmä pre zástupcov bánk, boli ich skúsenosti s hekerskými útokmi.

Treťou témou redakčnej rady bol vplyv zdravotného stavu na uzatvorenie životného poistenia. Diskutovalo sa o tom, ako sa zdravotný stav vyhodnocuje pred uzavretím zmluvy a o výlukách spojených s chronickými chorobami.

Ďalšou témou bolo privátne bankovníctvo. Diskutovalo sa o počte bonitných klientov, ktorí ho využívajú, aké finančné limity na to musia dosiahnuť a o službách, ktoré privátne bankovníctvo zahŕňa.

Piatou a zároveň poslednou témou boli hypotéky pre klientov nad 40 rokov. Rozoberali sa zmeny podmienok poistenia vzhľadom k vekovej hranici, ako aj to, či začína byť táto cieľová skupina pre banky zaujímavá viac ako mladí klienti (okolo 25 rokov).

Foto: Simona Oswaldová

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow