28. máj 2020. Viliam. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

„Motoristické“ zasadnutie redakčnej rady Next Future

Alica Balaščíková Alica Balaščíková Alica Balaščíková  15.5.2014 15.5.2014  

V mesiaci apríl sa členovia redakčnej rady Next Future stretli na okruhu Slovakia Ring v Orechovej Potôni. Preberali sa aktuálne otázky zo sveta bánk a poisťovní s ich zástupcami, ako aj zástupcami Národnej banky Slovenska. Po skončení diskusie si členovia redakčnej rady vyskúšali možnosti okruhu Slovakia Ring.

 

Prvou témou redakčnej rady boli aktuálne nízke úroky pri hypotekárnych úverov. K téme sa vyjadrovali najmä zástupcovia bánk a prezentovali svoje názory na budúci vývoj úrokových mier.

Druhou témou bolo poistenie proti kybernetickej kriminalite, ktoré vzhľadom na jeho povahu na Slovensku neposkytujú všetky poisťovne.

Ďalšou diskutovanou témou boli tézy, na základe ktorých by sa mali klienti poisťovní rozhodovať o vlastnom životnom poistení.

Štvrtou témou stretnutia bola ochrana spotrebiteľa na finančnom trhu. Diskutovalo sa najmä o kompetenciách Národnej banky Slovenska a o finančnej gramotnosti spotrebiteľov.

Poslednou témou bolo zbieranie a vyhodnocovanie štatistických údajov o bankách a poisťovniach, ktoré má v kompetencii Národná banka Slovenska. Diskutovalo sa o tom, ako sa dáta zbierajú a kto a ako ich vyhodnocuje.

Foto: Simona Oswaldová

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow