18. august 2019. Elena, Helena. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Novoročné zasadnutie členov redakčnej rady

Alica Balaščíková Alica Balaščíková Alica Balaščíková  6.2.2014 6.2.2014  

Dňa 30. januára 2014 sa konalo prvé tohtoročné zasadnutie redakčnej rady Next Future v priestoroch Sheraton Bratislava Hotela. Okrem zástupcov Národnej banky Slovenska a najväčších poisťovní a bánk na Slovensku sa tentoraz redakčnej rady zúčastnila aj televízia RTVS, ktorá bude s magazínom NEXT FUTURE spolupracovať.

 

Keďže sa redakčná rada konala pred víkendom, keď prebiehala odstávka služieb bánk kvôli ich prechodu na štandardy SEPA, začala sa touto aktuálnou témou.

Druhou témou boli hypotekárne úvery. Diskutovalo sa o podmienkach ich získania, rozoberali sa aj výhody a nevýhody refinancovania úverov na bývanie a taktiež bola spomenutá téma, ktorá je zaujímavá najmä pre mladých a to – štátna prémia.

Ďalšia rozoberaná téma bola z oblasti poisťovníctva. Týkala sa vlámaní, lúpeží a krádeží. Zástupcovia poisťovní vymenovali najmä oblasti, v ktorých je dôležité dbať na dostatočné zabezpečenie predmetu poistenia. Taktiež treba mať na zreteli výluky, aby nedošlo k nedorozumeniam pri poistnom plnení.

So zimným obdobím je spojené aj zvýšené riziko dopravných nehôd. Preto sa najmä zástupcovia poisťovní venovali produktom zameraným práve na toto riziko a taktiež na správny postup, ktorý je potrebné zvoliť pri dopravnej nehode.

Redakčná rada bola ukončená načrtnutím ekonomických vyhliadok na rok 2014, ktoré sú oproti starému roku pre slovenskú ekonomiku o niečo pozitívnejšie.

Foto: Simona Oswaldová

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow