18. august 2019. Elena, Helena. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Posledné minuloročné zasadnutie členov redakčnej rady

Alica Balaščíková Alica Balaščíková Alica Balaščíková  20.1.2014 20.1.2014  

Predvianočná redakčná rada Next Future sa konala 17. 12. 2013 v priestoroch Kempinski Hotel River Park. Poslednýkrát v roku sa stretli za jedným stolom zástupcovia najväčších bánk a poisťovní na Slovensku, Národnej banky Slovenska a finančno-sprostredkovateľských spoločností.

 

Diskusia sa začala porovnaním úveru na auto a lízingu. Členovia redakčnej rady zdôvodnili svoje názory na to, ktorá forma financovania automobilu je výhodnejšia na základe poplatkov či rozsahu krytia.

Druhý blok diskusie sa otvoril témou prečo banky môžu motivovať svojich klientov rôznymi vecnými darmi a odmenami a finanční agenti majú takýto druh motivácie zákonom zakázaný.

Jedna z poisťovní od decembra na slovenskom trhu neuplatňuje amortizáciu pri likvidácii poistných udalostí z PZP. Zástupcovia poisťovní sa k tomuto faktu vyjadrili a o ich argumentoch a porovnaniach stanovísk jednotlivých poisťovní sa dočítate v najbližšom vydaní magazínu Next Future.

Štvrtá diskutovaná téma sa aktuálne týkala poistenia pri zimných športoch, čo je v štandardnom krytí a aké sú jeho výluky.

Na záver sa analytik Vladimír Vaňo vyjadril k ekonomickej situácii na Slovensku a vo svete v roku 2013 a k ekonomickým vyhliadkam na rok 2014.

Závery z redakčnej rady budú použité v novoročnom vydaní Next Future.

Foto: Simona Oswaldová

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow