18. august 2019. Elena, Helena. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Pravidelné zasadnutie členov redakčnej rady sa konalo aj v novembri

Alica Balaščíková Alica Balaščíková Alica Balaščíková  2.12.2013 2.12.2013  

Predposledné tohtoročné zasadnutie členov redakčnej rady sa konalo 14. 11. 2013. Členovia redakčnej rady tentoraz diskutovali o témach z oblasti bankovníctva a poisťovníctva v príjemnom prostredí hotela Lindner.

 

Prvou témou redakčnej rady boli termínované vklady. Porovnávali sa možnosti úročenia a výnosov v jednotlivých bankách spojené s určením ideálnej doby fixácie pre klienta nielen vzhľadom na úrok, ale aj na viazanosť finančných prostriedkov.

K druhej téme, stornovanie poistných súm, sa vyjadrovali najmä zástupcovia poisťovní. Rozoberali dôvody stornovania a spôsoby, ktorými sa poisťovne snažia získať informácie o tom, čo viedlo klienta k zrušeniu uzavretej zmluvy.

Keďže 31. október je dňom sporenia, chvíľu sa členovia redakčnej rady pristavili aj pri tejto téme. Hlavným cieľom tohto dňa je zvýšenie povedomia verejnosti o význame úspor pre domácnosti a ekonomiku krajiny. Je to dôležitý prvok v boji proti chudobe a zložka sociálneho a ekonomického pokroku.

Najdiskutovanejšou a z toho dôvodu aj poslednou témou boli bezkontaktné platby. Diskusia bola o osobných skúsenostiach s bezkontaktnými platbami a o tom, aká je ich predpokladaná budúcnosť.

Najbližšie koncoročné stretnutie sa bude niesť v duchu vianočnej atmosféry s novými aktuálnymi témami zo sveta financií.

Foto: Simona Oswaldová

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow